Wpis z mikrobloga

Czy jest jakieś łatwo dostępne urządzenie, które nawet mając niewielką moc (1kW?) wprowadza energię do sieci z baterii akumulatorów?
Wszędzie są inwertery ongrid (drogie, z bardzo drogimi akumulatorami) i offgrid (tanie i możesz podłączyć dowolny akumulator, ale nie potrafią wprowadzić energii do sieci).
Potrzebuję niedrogiego urządzenia, które potrafi np. w godzinach nocnych wprowadzać niewielką ilość energii do sieci (sprzedaż energii z posiadanej baterii akumulatorów).

#fotowoltaika #oze #elektronika #hobby #diy #energetyka
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mathmed: a nie lepiej dać nadmiar energi do grzania wody? to też akumulator, ja nie wiem jakie są modele i ich funkcje, zależy jakie masz zapotrzebowanie na energie, ile masz paneli,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@slavkowsky Właśnie o to mi chodzi. On ogarnia offgrid w razie potrzeby, a ja bym chciał niewielkie urządzenie tylko do pchania energii w sieć w nocy.

Do pchania energii w dzień w sieć mam Sun2000 Huawei,.ale bateria Luna zabija ceną i nie myślę realnie o jej zakupie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@slavkowsky Myślałem nawet o najtańszym falowniku ongrid i danie mu wyprostowanego wyjścia z któregoś z easun solar (230V * sqrt(2)), niech myśli, że to z paneli.
  • Odpowiedz
Teraz w nowej formie rozliczenia godzinowego oddawanie energii w nocy do sieci może mieć sens ekonomiczny.


@mathmed: Może, ale nie musi. Okaże się jak ruszy ten system i będą znane ceny. A nie zdziwię się jak będzie to przesunięte na przyszły rok.
  • Odpowiedz