Wpis z mikrobloga

kolejny zestaw pytań do rolkowych mirków...
niedawno kupiłem rolki i tak sobie czytam o różnych kwestiach z nimi związanych. Widzę, że ci bardziej wczuci w temat jeżdżą na szynach marki Endless. I tak się zastanawiam co w takich szynach decyduje o ich wysokiej cenie? Czy zmiana szyn jest tak zauważalna?
No i generalnie czy to jest tak, że na późniejszym etapie ma się 1-2 pary butów i kilka różnych szyn oraz zestawów kółek, które się zmienia?
#rolki
  • 5
  • Odpowiedz
@pfannenberg: endless są spoko ale to nadal nie jest top i są zwyczajnie przepłacone.
Endlessy to ekstrudowane aluminium wykańczane CNC, za połowę ceny dostaniesz kizer element robione w tej samej technologii (masa szyn za 500-1500 jest robiona w ten sposób). Tylko szyny wizard NR to szyny robione CNC z bloku aluminium, nic nie ma podjazdu do nich. Ale nawet jeżdżąc w NR nie odczujesz różnicy względem dobrych szyn które dostaniesz w dobrych rolkach za 800-1200pln (a sama szyna NR to koszt 400-650$ w zależności od modelu).
Wyjątkiem są szyny robione w technologii wytłaczania bo one się gną podczas intensywnej jazdy (to czuć) i potrafią relatywnie łatwo pęknąć.
Problemy z dużą wagą i pękaniem mają szyny odlewane ale przynajmniej są sztywne i dość tanie.
Co do "późniejszego etapu" to wszystko zależy od preferencji. Ja mam jedne buty i szynę 4x90 na miasto, 4x60 na skatepartk i 4x65 też na skatepark ale tą trzecią kupiłem po taniości bo chciałem przetestować.
Niektórzy mają po kilka butów i jedną szynę, jeszcze inni potrafią mieć 10 par
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: Masz jakieś źródło, że Wizardy nie są robione z ekstrudowanego aluminium? Nigdzie nie widziałem takiej informacji do tej pory.

Endless jest robiony tak samo jak Wizard, tylko ma trochę grubsze ścianki no i inny rocker.

A jeżeli chodzi o setup 3x z dużymi kołami, to rozumiem, że #!$%@? robię jeżdżąc po mieście na 3x125 260mm, bo powinienem dorzucić jeszcze jedno koło i przy każdym zakręcie podnosić rolkę do góry?
  • Odpowiedz
@Vetinari: przy bananie w 4x100 byś nie musiał.
A jak ci pasuje 3x125 to jeździj, mnie nic od tego boleć nie będzie. Powiem nawet, że 3x są spoko na miasto.
Gdzieś na necie widziałem info (jak szyn szukałem), że wizardy są w całości robione CNC, także endless nie jest robiony jak NR i widać to nawet po cenie.
Nigdzie za to nie widziałem info, żeby NR były robione z ekstrudowanego.
  • Odpowiedz