Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy: Ja odpaliłem w wirtualnej maszynie na macOS z architekturą M1 i działało to naprawdę nieźle. Musiałbym sprawdzić, bo miałem gdzieś instrukcję krok po kroku. Nie pamiętam dokładnie, co to w końcu było, czy to było Asahi czy ArchLinuxARM. Coś mi się wydaje, że to był jednak Arch, no bo jakby inaczej.
  • Odpowiedz
Może ktoś z was spróbuje jak Virtualny MacOS działa na desktopie i się podzieli wrażeniami :)


@Rustyyyy: Gównianie, jest to spowodowane tym, iż jest to "pół legalne", więc akceleracja 3D nie istnieje, więc muli wszystko.
  • Odpowiedz
  • 0
@fervi: Legalność to żaden problem, ciekawe czy programy ekskluzywne dla MacOS działają, bo to jest główny powód robienia takich rzeczy. Chodź według mnie sam fakt możliwości postawienia MacOS poza dedykowanym urządzeniem jest zwyczajnie fajny
  • Odpowiedz
  • 0
@komentator_2020: Instalacja archa jest dłuuuuuuuga, można sie bawić tym skryptem instalacyjnym, jak ostatnio go używałem to nie działało instalowanie środowiska graficznego więc trzeba było zrobić to ręcznie.
Co do UTM to w zasadzie nic tam nie zmieniałem
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: Działają, to maszyna wirtualna. Cały problem w tym, że działa to jak gówno.

Wątpię by realnie ktoś używał maszyn wirtualnych z MacOS dla programów. Raczej dlatego, że na Maka nie ma sterowników, a VMki najlepiej działają spośród tego na czym możesz ten system odpalić nieoficjalnie
  • Odpowiedz