Wpis z mikrobloga

Wymieniłem płytę główną, ram oraz procesor na lepszą wydajność z AM4 na AM5, i nawet w takim leciwym minecrafcie jak gram na kreatywnym i szybko się ładują chunki to klatkuje mi z 1000fps np do 30-40 i tak wiecznie jak jakieś nowe tereny się ładują, tylko poprzednio załadowane chunki nie mają spadków fps. A tak chyba nie miałem, poza tym dlaczego miałbym w grze z 2009 roku tego doświadczać? W innych grach też jak mi się jakieś nowe tereny nie załadują to pół sekundy klatkuje i jest do denerwujące. Rozumiem jakby to były wymagające tytuły, no ale mam 144 fpsy i nagle robi się na ułamek sekundy parę ścięć i mam w jednym momencie 19 fpsów. Poprzednio miałem ram tego samego chyba producenta 3200MHz i tak dotkliwe to na pewno w minecrafcie nie było jak jest teraz z inną pamięcią ram. No ale nie wiem czego to dotyczy, windows 11 na nowo zainstalowany i ostatnia aktualizacja BIOS też.

Płyta główna Gigabyte B650 GAMING X AX V2
RAM KINGSTON Fury Beast RGB 16GB 5200MHz
Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 7900 XT GAMING OC 20GB
Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG
Zasilacz Corsair RM850x SHIFT 850W
Dysk NVME 7200 jakoś
Procesor: Ryzen 7800X3D
#pytanie #komputery #pcmasterrace #gry #windows #windows11 #minecraft
  • 9
  • Odpowiedz
Fury Beast RGB 16GB 5200MHz


@Heexi: czemu to sobie ludzie robią? Nie ważne, że prędkość nędzna, grunt że świecą. No i 16GB to tak jakoś biednie.

Jaki procek?

Nie grzej ci się coś ponadnormatywnie?
  • Odpowiedz
@Heexi: tyle dobrego, ale nadal to mało jak na dzisiejsze czasy i opóźnienia to pewnie jakieś cl40. Goły system to ile ramu ci zajmuje? Może być tak, że komputer musi sporo miąchać między ramem, a dyskiem bo ciasno i plik wymiany często jest używany.
  • Odpowiedz
czemu to sobie ludzie robią? Nie ważne, że prędkość nędzna, grunt że świecą


@RobinSchudl: jest RAM? Jest. Jest DDR5? No jest. To na uj drążyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Paaanie, jakie taktowańja, jakie tajmingi, na co to komu xD
  • Odpowiedz