Wpis z mikrobloga

Korporacje już wymieniają kompy z 10 generacją Inteli na nowsze. Wniosek? Są stare, niewydajne i nie spełniają dzisiejszych standardów.
I mowa nie tylko o programistach (którym z dziwnych przyczyn tak lubicie walić konia na wykopie jakby to byli co najmniej lekarze kardiolodzy, a nie zwykłe małpy od CRUDów zatrudniane w Polsce bo niski koszt pracownika), ale np. o pracownikach HR którzy wklepują dane statyczne do Workdaya i nie robią na PC nic, co wymaga nie wiadomo jak zaawansowanej mocy obliczeniowej. A jednak nawet HRowcom wymienia się sprzęty na aktualne żeby nie musieli się użerać ze starym wysrywem.

Co na to autyści z wykopu? Urażeni, bo prawie dziesięcioletnie elektrośmiecie nie dostaną nowego systemu od MS #windows XD

Wy tak serio czy to tylko LARP na biedaka? Nowy wydajny komputer na bebechach obecnej generacji idzie złożyć za 5000 złotych, czyli mniej niż średnią krajową pensję. Jaki jest sens marnować życie na użeranie się z przestarzałym złomem? Wy serio jak jacyś autyści lubicie scrollować se te wysrywy na wykopie w 1366x768 30 Hz na tych gruzach? xD

Nie rozumiem, więc proszę o wyjaśnienie. Chyba, że te osoby podniecające się szrotami na Intelu 7 gen. jeżdżą również E46 albo A4 B6. To wtedy po prostu przyznajcie się sami przed sobą, że jesteście biedakami zamiast copować jakie to stare śmiecie są super "nie to co dzisiaj panie ekologiczne syfy" xD

#komputery #pcmasterrace #bekazpodludzi #pieniadze
JanRouterTrzeci - Korporacje już wymieniają kompy z 10 generacją Inteli na nowsze. Wn...

źródło: obraz_2024-05-30_144603499

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • 0
@grzes_wu kto się daje dymać? Ja z wydajnym komputerem czy ty na starym zacinającym się gruzie?

Skoro nowy wydajny komp to dla mnie mały % przychodu z jednego miesiąca to oświeć mnie wykopku dlaczego mam się użerać ze starym elektrośmieciem jak ty i tobie podobni?
  • Odpowiedz
  • 0
Chyba, że te osoby podniecające się szrotami na Intelu 7 gen. jeżdżą również E46 albo A4 B6.


@JanRouterTrzeci a był tu akurat jeden taki co kupić 20 letnie audi i go "oszukali" bo korozja ()
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci: Po co mam kupować nowy sprzęt tylko dlatego, że brak mu owego TPM 2.0? A jest to warunek wymagany, by zadziałał na nim oficjalnie Windows 11.

Brak TPM nie jest czymś tak "bolącym" jak np. brak wsparcia sprzętowego nowszych kodeków, pomijając już bardziej banalne kwestie wydajności procesora, ilości obsługiwanej pamięci RAM. To przez to jedno wymaganie wiele komputerów "nie obsługuje Windows 11" i do tego wątku nawiązuje cały temat,
  • Odpowiedz
Skoro nowy wydajny komp to dla mnie mały % przychodu z jednego miesiąca to oświeć mnie wykopku dlaczego mam się użerać ze starym elektrośmieciem jak ty i tobie podobni?


@JanRouterTrzeci: Dla mnie też "wydajny komp to mały procent przychodu", co nie zmienia faktu, że topowy sprzęt nie jest mi niezbędny. A skoro nie jest niezbędny to nie podoba mi się to, że sztucznie (vide TPM 2.0) jest to na mnie
  • Odpowiedz
@dawid-poselski: Akurat spostrzeżenie @JanRouterTrzeci odnośnie tego, że firmy wymieniają kilkuletni sprzęt jest jak najbardziej prawdziwe. Jednak w kontekście tej dyskusji jest to argument niezbyt trafiony, bo przyczyną wymiany po kilku latach przeważnie nie jest niedostatek wydajności (poza bardziej wymagającymi zastosowaniami komputera typu np. development oprogramowania), a po prostu upłynięcie okresu trwania wsparcia sprzętu komputerowego przez sprzedawcę i/lub producenta (możliwe problemy z dostępem do oryginalnych, nowych części zamiennych w przypadku
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci: przez ostatni rok przeszło przez moje ręce ok. 30 prywatnych laptopów których średnia wieku wynosiła ok. 7-10 lat. Z 30 laptopów tylko jeden skreśliłem jako elektrośmieć bez perspektyw(jakiś amd z jednym rdzeniem z czasów pentium IV XD). Wszystkie inne obrobiłem w standardowy sposób - wymiana dysku na SSD, wyczyszczenie w środku i wymiana pasty. I jakoś wszyscy klienci byli pod wrażeniem jak fajnie i szybko działa ich sprzęt.

Większość
  • Odpowiedz
i co w związku z tym?


@JanRouterTrzeci: Myślę, że i ja, i Twój przedmówca odpowiedzieliśmy na to pytanie jednym głosem:

każdy ogarnięty technicznie człowiek ma tego świadomość stąd ból dupy o absurdalne wymogi Microsoftu. Bo to po prostu wymysł korporacji aby zmaksymalizować zysk a nie jakiś sensowny wymóg zwłaszcza biorąc pod uwagę że to zabezpieczenie można obejść i komputer bez niego nie wybucha.


W skrócie - że wymaganie TPM 2.0
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci: to w związku z tym że nie ma żadnego logicznego argumentu żeby ucinać wsparcie techniczne praktycznie z dnia na dzień dla systemu który jest w pełni zgodny z współczesnymi standardami, zaprzestano jego sprzedaży rok-dwa temu i jest najpopularniejszym rozwiązaniem technicznym bez żadnej poważnej konkurencji.

Amerykańskiej Armii wystarcza do szczęścia 72-letni samolot i zamierzają z niego korzystać przez kolejne 15 lat. Czemu? BO #!$%@? DZIAŁA XD. Tak samo jak każdy
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci: @mp107 @kfpwa Tym bardziej że nie mamy roku 2010 gdzie postęp techniczny z roku na rok był bardzo widoczny tylko 2024 gdzie od kilku lat ciężko o jakąś większą nowość na rynku i głównym powodem wymiany smartfona/laptopa obecnie jest nie jego wydajność a bateria. Obecne 10 letnie laptopy nie mają ekranu hd tak jak określił op tylko normalne matryce FHD całkiem niezłej jakości, procek wystarczający do biurowych
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci aha mam i7 7th gen do gierek z ziomami i całkiem wydajny jest :(((, napewno dużo bardziej niż ThinkPad z 12 generacja, albo inny szrot od della czy hp. Korpo wymienia bo te laptopy to gówno zużyte i tyle, chociaż Windowsy laptopy to gówno nawet nowe do pracy. jeśli w pracy nie dostajesz maca na armie to jesteś jak małpa opluta pozdro
  • Odpowiedz
@dupxo997: nowy sprzęt do dupy ale stary elektrośmieć na intelu 7th gen "całkiem wydajny" xD 2/10 pozdro & poćwicz

Jakbym słyszał typowego janusza 50-latka na minimalnej w smrodexie, właściciela Passata B5 xD
  • Odpowiedz