Wpis z mikrobloga

#pomidory #warzywa #ogrodnictwo #uprawiajzwykopem

Podpowie ktoś jak te pomidory poprowadzić? Mam około 150 sztuk wsadzonych do gruntu jakieś 1.5 tygodnia temu. Nie są na ten moment jakieś super. Nie wiem czy to jakiś grzyb czy po prostu efekt przesadzenia? Bedzie co z tego? Myślałem o tym żeby już je delikatnie prysnąć na grzyba czy czekać? Niby się przyjęły chyba bo już po 1.5 tygodnia by to padło ale te liście jakieś takie oo.
Do dołka była zalewana mikstura z wody pokrzyw skorupek jaj.
Do dyspozycji mam cabrio duo, infinito i revusa. Co tu robić czy czekać I podlewać?
Gruboklates - #pomidory #warzywa #ogrodnictwo #uprawiajzwykopem

Podpowie ktoś jak te...

źródło: 1000002903

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Gruboklates: Im nic nie jest. Widać że miały problemy wcześniej ale nowe liście rosną dobrze. Sam to zresztą zauważyłeś. Od niczego Ci sie te dolne liście z powrotem zielone nie zrobią chyba że je pomalujesz farbką ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oberwij dolne i tyle. Nie napisałeś jakie to pomidory ale raczej prowadź na jeden pęd. Po co Ci aż 150 sztuk? :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: ok to dobrze a mogę im teraz coś podać, jakiś nawóz, fungicyd? Może jakieś wapno w płynie? Albo fosfor? Niby yara mila complex dana 3 tyg przed sadzeniem w glebe... Są krzaki mniejsze, są większe, są całkiem marne gdzie z 20 cm i z dwa listki ale żyje to. Odmian jest kilka jak Hooney Moon ( to do tunelu ale w gruncie posadzony bo podobno dobry) Benito, Faworyt, i
  • Odpowiedz
@Gruboklates: Yare możesz im dawać co dwa tygodnie posypowo ale najlepiej jakbyś sobie kupił kristalony zielony, czerwony i pomarańczowy i nimi nawoził, tak najłatwiej i najpewniej. Zaraza przyjdzie tak czy inaczej, można to tylko opóźniać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najważniejsze obrywanie dolnych liści, wilków, prowadzenie na jeden pęd żeby cały czas rośliny miały przewiew i pilnowanie żeby nie miały mokrych liści

Dlatego decyzja że sadzimy więcej
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: Nie no wiadomo ale chodzi o to żeby przyszła powiedzmy na koniec sierpnia jak już coś urodzi a nie w czerwcu czy początkiem lipca bo dramat... może i tak ale też mega szeroko posadzone w tym roku. W tamtym na kupie były... Nawet gdyby były gigantyczne to ich listki się nie zetkną ze sobą. Chyba że to przejdzie wiatrem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ok to
  • Odpowiedz
@Gruboklates: Pewnie że z wiatrem, z wiatrem i wilgocią. Grzybnia może sie przenosić na kilometry. Kristalon zielony na przyrost masy liściowej czyli odpada bo już powinny zaczynać kwitnąć, czerwony na okres kwitnienia i pomaranczowy w momencie kiedy pojawią sie pierwsze owoce.

Cabrio duo możesz prysnąć żeby zdezynfekować. Tylko też bierz pod uwage że im więcej pryskasz tym bardziej masz mokre liście a zaraza szybko sie uodparnia ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: U mnie do kwitnięcia daleko. Są na etapie regeneracji. Zresztą na zdjeciach widać jak to wygląda. Z dnia na dzień lepiej ale mega powoli to idzie. Prysne cabrio duo. Hmmm co 2 tygodnie taki zabieg będzie ok? Co 3? Mogę i co tydzień ale chyba rzeczywiście za często. Mam też takie typowo rolnicze nawozy jak dr green energy dr green ziemniaki dr green borowy ferti 19 ale to chyba
  • Odpowiedz
@Gruboklates: Nie pryskaj co 3 tygodnie i to w dodatku tym samym :D Spokojnie, tylko spokój nas uratuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) U mnie zazwyczaj pryśnięte przy sadzeniu, potem jak zakwitną a później już zależnie. Przed deszczem miedzian, po deszczu cabrio na przemian z
czymś innym. Zapobieganie jest dużo ważniejsze. Jak już zachorują to walka dla walki, sałatki z zielonych pomidorów też są dobre ( ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: Nie no mam cabrio duo infinito revus i jeszcze carial flex ale to akurat niema rejestracji w pomidorze. Miedzian też kupię. To jutro cabrio duo zastosuje no i chyba tyle. Ewentualnie ten kristanol ale to w sobotę i tyle póki co. Trzeba czas. Te dolne liście wyschniete czy z przebarwieniami ewentualnie urwe.
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: Trochę się poprawiły. Znikają szelkie plamy i inne takie. Pryskałem ostatnio cabrio duo + miedzian + kristanol zielony + siarczan magnezu ale deszcz mi zmył na 99.9% bo utworzyła się chmura po 20 minutach i spadł litr wody. Potem już nie pryskałem. Ponowić zabieg? Pierwszy powoli bierze się za kwitnienie. Poczekam chyba na resztę i zrobię zabieg podczas kwitnienia ale zmienię kristanol. Jeszcze jest z środków infonito, revus, carial
  • Odpowiedz