Wpis z mikrobloga

Takie głupie pytanie z zakresu elektryki
Kto płaci za szafkę pomiarową wraz z ogranicznikiem mocy (wyłącznik taryfowy) w Energa SA podczas przyłączania budynku do sieci EE. Płaci zakład energetyczny czy ja płacę?
We wniosku o przyłączenie jest:
"Zakres inwestycji realizowanych przez Podmiot Przyłączany:
Dokonać rozdziału instalacji elektrycznej od miejsca rozgraniczenia własności stron do szafki pomiarowej na zewnątrz budynku."

#elektryka #elektrotechnika #energetyka #dom #energa #budowadomu
  • 9
  • Odpowiedz
@intires98: Hmm nie wiem czy dobrze interpretuje ale dla mnie to bez sensu :DD

miejsca rozgraniczenia własności stron

to dla mnie jakies ZK poza terenem dzialki.

szafki pomiarowej na
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: ZK (istniejące) oraz ZP (nowoprojektowane) jest na terenie działki

kabel wiem że będę sam prowadził, ale zgodnie z zapisem, który mi energa przysłała to nie wynika jednoznacznie po czyjej stronie jest zakup złącza pomiarowego oraz wyłącznika taryfowego.

No nic, trzeba będzie pisać maila. Tutaj gra się toczy o 1200 zł, Energa biedna nie jest, a ja za to tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kabel wiem że będę sam prowadził, ale zgodnie z zapisem, który mi energa przysłała to nie wynika jednoznacznie po czyjej stronie jest zakup złącza pomiarowego oraz wyłącznika taryfowego.


@intires98: To moze inaczej. Prawie 20 lat pracuje w elektryce ale nie budowlanej - nie jestem na biezaco z pojeciami :) Jesli przez zlacze pomiarowe i wylacznik taryfowy rozumiesz "skrzynke z licznikiem" to raczej Ty placisz :)

Troche to stoi w opozycji
  • Odpowiedz
@intires98: Moim zdaniem po twojej stronie. W Tauronie miałem podobnie. Rozgraniczenie była na haku/stojanie ale od tego miejsca zrobiłem kabel, skrzynkę ze złączem na swój koszt. Tam dali licznik i zaplombowali.
  • Odpowiedz
@intires98: Zawsze inwestor płaci za przyłącze do działki czyli to co jest poza twoim płotem. Tylko nie płacisz rzeczywistego kosztu ile doprowadzenie do ciebie kabla kosztuje a opłatę ryczałtową za każdy kW mocy przyłączeniowej + tam jakaś opłata za każdy metr przyłącza powyżej jakiegoś progu, każdy operator sieci energetycznej ma swoje stawki

niemniej nikt ci nic za darmo nie zrobi, chcesz mieć prąd to płacisz
  • Odpowiedz
: ZK (istniejące) oraz ZP (nowoprojektowane) jest na terenie działki


@intires98: istniejące ZK służy do przyłączenia istniejącego budynku na Twojej działce?
Wtedy masz przebudowę istniejącego układu i wszystkie koszty są ponoszone przez stronę wnoszącą o przebudowę.

Gdybyś miał doprowadzane nowe przyłącze, to wszystkie koszty ponosi OSD, a Klient wnosi opłatę mocową.
  • Odpowiedz