Wpis z mikrobloga

Jak się zabrać do zakupu psa? Planuję zanabyć #pies marki ( ͡° ͜ʖ ͡°) #maltanczyk tylko nie wiem jak się do tego prawidłowo zabrać. Tzn jestem totalnie zielony, pewnie jak większość ludzi za pierwszym razem a się naczytałem że hodowle psów to oszuści i jest jeszcze gorzej niż z mirkami handlarzami autami. Jak odfiltrować te gówniane, nie mając żadnych znajomości? Jestem w stanie po psa pojechać nawet i 150km w jedną stronę, byleby wiedzieć że będzie wszystko ok. Zakup planowany jest na drugą połowę czerwca, to już chyba jest moment żeby zacząć się rozglądać? No i druga rozkmina - pies czy suka ? Do domu jednorodzinnego, boję się że przy psie będę miał obszczane wszystkie mury ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z kolei suka przy cieczce pewnie będzie brudzić mieszkanie...

#psiaki #psiarze
  • 6
  • Odpowiedz
@kefas_safek:
Przed pierwszym psem pożerałem wszystko o rasie. Każdą wątpliwość miałem odnotowaną by zapytać hodowcę. To dość popularna rasa ostatnio, przejdź się po dzielnicy i popytaj właścicieli skąd mają i czy mają uwagi do swojego "źródła".
  • Odpowiedz
@kefas_safek:
Poczytaj na mirko tag "pies" to przekonasz się, że nie ma drugiego takiego miejsca gdzie jest tylu nienawidzących psy i psiarzy.
Jak trafisz na wątek lęku separacyjnego, to zobaczysz co to jest nienawiść i hejt.

  • Odpowiedz
@kefas_safek: nie wiem jak wygląda sytuacja u maltańczyków, ale zwykle szczeniaki to rezerwuje się po ogłoszeniu pewnej ciąży, a nie gdy mają 6 tygodni ;)

Przede wszystkim popatrz na hodowle ZKwP - inne to tak naprawdę pseudo.
Kupuj szczeniaki tylko od osób, u których możesz zobaczyć rodziców i których zachowanie Ci odpowiada.
  • Odpowiedz
@kefas_safek: od siebie dodam, że gdybym teraz miał kupować kolejnego psa, to najpierw fci, najbliższy związek kynologiczny i wystawy, krajowe, międzynarodowe. Pogadać na neutralnym gruncie z hodowcami, w 1 miejscu. Najwięcej można się dowiedzieć moim zdaniem
  • Odpowiedz