Wpis z mikrobloga

Potrzebuję rady, w jaki sposób przelać euro z PayPal na mBank (nie musi być bezpośrednio), aby stracić jak najmniej na przewalutowaniu? Chodzi o większą kwotę, na przewalutowaniu przez PayPal i przelewie PLN bezpośrednio na mBank straciłbym około 4000 zł. Mam Revolut i Alior Kantor. Obecnie nie dostrzegam żadnego dobrego sposobu, by stracić jak najmniej. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przelew #paypal #banki #pytaniedoeksperta #euro #bank
  • 7
  • Odpowiedz
@frutson: wg mojej wiedzy nie da się tak zrobić, PayPal pozwala na wypłaty przelewem tylko w walucie kraju rejestracji konta, dlatego trzeba kombinować
  • Odpowiedz
  • 0
@ms93: Dokładnie tak, i trudno tu o jakiś dobry sposób. Pytam się tutaj, bo może ktoś miał już taką sytuację i znalazł rozwiązanie. Nie chciałbym tracić 4000 zł na głupim przelewie. To z XTB to przetestowane przez Ciebie?
  • Odpowiedz
@jojaques: Nie testowałem tego czysto do przerzucania pieniędzy, ale doładowywałem wielokrotnie konto w XTB przez PayPal i nie ma z tym żadnych problemów ani prowizji, wypłaty na konto też są za darmo. To polski broker, więc przelew będzie krajowy.
Żeby nie było bardzo podejrzane, to zrobiłbym przynajmniej częścią środków kilka transakcji na XTB między wpłatą i wypłatą (możesz kupić jakieś akcje i potem sprzedać, nie ma prowizji do 10k EUR w
  • Odpowiedz
  • 0
@ms93: Ale to rozumiem, że mogę wtedy przelać euro bezpośrednio z PayPal na XTB? Sposób nietypowy, ale ciekawy, będę musiał jeszcze doczytać. Tu chodzi o przelanie powyżej 25k euro, stąd też obawy, jeśli chodzi o sposób transakcji.
  • Odpowiedz
@jojaques: Tak, w XTB możesz mieć subkonta w PLN, EUR i USD - każde można doładować również PayPalem bezpośrednio w tej walucie. Innym brokerem z PayPalem jest np. eToro, ale tam są chyba opłaty za wypłaty i nie jestem pewny czy obsługują EUR.
  • Odpowiedz