Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś wytłumaczy jaki te muminki miały "koncept" jak wyjeżdżali do tego wolnościowego raju.. pomijam z czego chcieli się utrzymywać ale jak można być tak nie odpowiedzialnym. Ludzie po 50, z nadwagą, kraj tropikalny gdzie w takim stanie o udar czy inny zawał w takim stanie dużo latwiej . syn przewlekle chory wyjeżdżasz w domyśle na stałe i nie wiesz czy będą tam dostępne potrzebne leki.. ubezpieczenie? Komu to potrzebne, nie ma sensu płacić złodzieja i tak się pewnie nie przyda( ͡º ͜ʖ͡º) kurde ja wyjeżdżając w tamte rejony na kilka miesięcy będąc samemu przewlekle chorym poświęciłem tą chwilę czasu na poszukanie informacji czy ewentualnie będę mógł kupić leki gdyby się zgubiła walizka na lotnisku czy coś.. ubezpiecznie jak dobrze pamiętam płaciłem 1200 za pół roku, najtańsze było chyba za 750 ale wolałem mieć w tym transport medyczny do Polski ewentualnie transport zwłok xd przecież jak oni czegoś nie zmienia w swoim myśleniu( w co wątpię) to tam prędzej czy później dojdzie do tragedii
#raportzpanstwasrodka
  • 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@dizel81 nie wiem, być może ale nie chce mi się wierzyć żeby mieli długi większe niż kilkadziesiąt tysięcy, to sam ich wyjazd kosztawal dobre kilkanaście tysięcy jak nie wiecej
  • Odpowiedz
@Barnabs: w Polsce mają 20 koła udowodnione, każdy mówi że nie dużo, no może nie dużo ale jak się jest tak leniwym jak Muminy to nawet te 20 koła ciężko będzie odrobić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@dizel81 Aż tak to nie sledze wiec nie wiem, no to ich wylot z tymi wszystkimi walizkami myślę że kosztował więcej niż ten dług, chyba że pożyczyli na wylot xD
  • Odpowiedz
@Barnabs: @dizel81 @WielkiPowrut88 Muminki dali się złapać na Korwinowe kocopoły.
Na wyspach boomerzy patrząc na swoje payslipy krew zalewa ile setek funtów tygodniowo idzie na podatki. Do tego lata kucowskiej propagandy, że socjal jest be, że wystarczy sobie paruffeczki z rynienką otworzyć i kasa bez podatków będzie się sama toczyć. Tyle. No i mamy twórczość naszego największego Farmazona Klapka. Milion konceptów, biznesów propagandy. To właśnie dzięki Filmikom Klapka Muminki uwierzyli, że
  • Odpowiedz
@Barnabs: Napewno Prezes Kampuczy zoorganizuje live na poratowanie rodziny muminkow. Zawsze frazesy powtarza, ze on pomaga i wspiera miejscowa polonie. Mysle ze pieniadze przeznaczone na zakup ziemi przeznaczy na ratowanie muminow. Przeciez prezes zlote serce ma. Na kazdym filmiku podkresla swe altruistyczne pobudki.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Towarzysz_Sobaka To już pomijam, nikt im nie broni wierzyć że pojadą i zostaną wielkimi jutuberami czy tam tak jak mówisz paruwex założą, chodzi mi tylko o sam fakt wyjechania bez jakiekolwiek rozeznania(czego przykładem były wizy) bo domyślam się że jedyną wiedzę o kambo mieli z filmów tych dwóch a w szczególności od klapka. I braku zabezpieczenia chociażby tego ubezpieczenia
  • Odpowiedz
@Barnabs: ale czego oczekiwać od tak prostych ludzi?
Oni na emigracji w Europie tylko przetrwali dzięki pomocy życzliwych rodaków. Od siebie nic nie dali. Paręnaście lat w UK i zdania nie potrafią złożyć. Filip pozostawiony sam sobie bez żadnego zainteresowania że strony rodziców
Nie ma szans na trzeźwe myślenie gdy w parze mamy lenistwo i alkohol
  • Odpowiedz
@Barnabs: To są ludzie, którzy całe życie #!$%@? przy taśmie żyjąc na walizkach w wynajmowanym pokoju. Dla takich wiele nie trzeba do szczęścia - palmy, ładna pogoda, życie z dnia na dzień i chlanie do odcinki to pewnie spełnienie ich marzeń. A kto by się tam przejmował takimi drobnostkami jak służba zdrowia czy emerytura. Nie wymagaj głębszych procesów myśliwych od takich prostych organizmów
  • Odpowiedz