Wpis z mikrobloga

no to na marywilskiej i wszystkie inne

@robertkk: Ta, na bank. Od dekady ruskie nam podpalają dzikie wysypiska mafii śmieciowej, a teraz chiński market. To jest takie #!$%@?, że głowa mała.
  • Odpowiedz
@robertkk: sądzą że to Ukraińcy podpalają i zwalają na rosję, a tak w ogóle to trzeba nie było machać szabelką tylko DOGADYWAĆ SIĘ I ROBIĆ INTERESY

Serio #!$%@?ą o tych interesach jak by to kiedykolwiek skończyło się inaczej niż czerwonym ruskim #!$%@? po kule w naszym dupsku. Może myślą że będą jeździć do ruskich sprzedawać kasety na bazarze a do Polski przywozić matrioszki i żelazne czajniki. Biznesmeny parówkowe.
  • Odpowiedz
  • 1
@D00D00: najprawdopodobniej ukraincy podpalaja ale na zlecenie rosji, duzo takich jest co stracili na ukrainie dom i za iles pieniedzy zrobia takie rzeczy
  • Odpowiedz
@Gumaa: kilka osób już złapano i zamknięto. Wprowadzono restrykcje w poruszaniu się ruskich dyplomatów po Polsce. Była próba podpalenia jakiegoś obiektu, ale nie odpaliło większość zapalników. Słuzby nie podają o jaki obiekt chodziło. I tych pożarów w jednym momencie zrobiło się bardzo dużo. Śledztwo w sprawie Marywilskiej przeniesiono do prokuratury wyżej.

https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/warszawa/polskie-sluzby-znalazly-osiem-zapalnikow-ktore-mialy-wywolac-kolejny-pozar

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-polska-wprowadza-ograniczenia-zla-wiadomosc-dla-rosyjskich-d,nId,7536931
  • Odpowiedz
no to na marywilskiej i wszystkie inne


@robertkk: @Rasteris co do Marywilskiej to z tego co wiem były pewne wątpliwości ze względu na lokalne zatargi z właścicielem i najemcami, więc nie jestem pewny co do ruskich.

A "wszystkie inne" to znaczy które? Podpalenia wysypisk śmieci to coroczna tradycja od wielu lat. Mamy w Polsce mafie śmieciowe, którymi ani PIS ani PO nic nie robią.
  • Odpowiedz
@Szmalu: zidentyfikowani sprawcy to już konkret dla służb, przejęte zapalniki też. Ja wiem, że takie zapalniki można kupić w każdym sklepie z zapalnikami. Restrykcje wobec dyplomatów to też nieczęsty ruch. Musiały być ostre podstawy, bez tego nawet Sikorski, który ruskich nienawidzi jak mało kto nie zrobiłby takiego ruchu, a to za gruba rzecz, żeby bez akceptacji premiera było. Więc musi być coś mocno na rzeczy. A słuzby nie mówia wszystkiego.
  • Odpowiedz
Ja wiem, że takie zapalniki można kupić w każdym sklepie z zapalnikami.

Akurat zapalniki to żaden problem i tak, generalnie jesteś w stanie taki zrobić z palcem dupie i elementy, a właściwie prawie gotowce znajdziesz na allegro czy w większości sklepów z elektroniką oferujących przekaźniki z esp8266 czy esp32, lora czy dowolnym innym modułem radiowym. Zapalnik to groźne słowo, tymczasem do skutecznego podpalenia wystraszy taki prosty moduł, bateria i drut oporowy w całości zawinięte w szmatę nasączoną łatwopalną substancją - cyk masz złowieszczy zapalnik z wyzwalaniem radiowym.

Ba zamiast drutu i łatwopalnej szmaty bierzesz zwykłe serwo z gwoździem, który przebija zasilający taki moduł pakiet lipo (taki typowy stosowany w modelarstwie) i masz element praktycznie nie do zgaszenia o bardzo gwałtownej reakcji.

Restrykcje wobec dyplomatów to też nieczęsty ruch
  • Odpowiedz