Wpis z mikrobloga

#pracait #support #helpdesk

Są w ogóle te certyfikaty coś warte przy szukaniu pierwszej pracy?
A konkretnie mam na myśli CCNA. Studiuje Infę zaocznie, nie mam pracy w IT poza paroma miesiącami praktyk.
Nie umiem dostać się na rozmowy kwalifikacyjne na support.
  • 8
  • Odpowiedz
@c_z_a_r_o: guano cert ktorym firma moze sie pochwalic, uzytecznosc znikoma szczegolnie jak juz pracujesz w tym, w trakcie zdawania go myslalem ze marnuje zycie, ale firma wymagala zeby zdac to zdalem, oplacone itd i teraz moge sie pochwalic ze mam i nic poza tym
  • Odpowiedz
@xede: Nie zrozumiałeś kontekstu. Mirek wyraźnie pisze, że ma zerowe doświadczenie i problem z wbiciem się do pierwszej pracy na helpdesku. Szkolenie z podstaw ITILa (zakończone certem) powinno mu wystarczyć, aby pomyślnie przejść przez rozmowę kwalifikacyjną, z czym obecnie ma problem. Sama wartość certa na rynku faktycznie nie jest zbyt duża, ale na postawione pytanie "czy certy są coś warte przy szukaniu pierwszej pracy" odpowiadam - tak, mają wartość i dają
  • Odpowiedz
@GelbPunkt: CCNA się przydaje z dwóch powodów:

1. Jeśli uczciwie zdałeś certyfikat, to masz wiedzę z której będziesz realnie korzystał w pracy.
2. Firmy dosłownie POTRZEBUJĄ ludzi z certami Cisco, bo taki jest wymóg Cisco jeśli chcą nadal mieć status partnera Cisco. Dlatego też firmy chętnie płacą swoim pracownikom za podejście do egzaminu.
  • Odpowiedz