Wpis z mikrobloga

W sumie coraz więcej ludzi mówi o PHP, który to był mój pierwszym językiem zanim przeszedłem na JS.
PHP było super i mega proste, tak samo ja JS i React czy NodeJS to proste.

Ale nigdy nie umiałem np. Python a na npmjs wrzuciłem nawet własne biblioteki.

#programowanie
aptitude - W sumie coraz więcej ludzi mówi o PHP, który to był mój pierwszym językiem...
  • 5
  • Odpowiedz
@aptitude: PHP jest zły, po prostu naklepanie serwera HTTP i zapytanie do bazy to nie jest rocket science i w każdym języku da się to zrobić

To co mi najbardziej przeszkadza to legacy związane z serwerami HTTP, które ciężko znaleźć gdzieś indziej (nawet Java przeszła z Tomcata na embedded serwery). Co prawda są wynalazki takie jak https://frankenphp.dev/ , ale równie dobrze można wybrać po prostu inną technologię i nie zaprzątać
  • Odpowiedz
@aptitude: PHP nie umarł bo jest w wielu przypadkach wydajniejszy niż zaprzęganie całego środowiska JAVA lub C#. W pewnym momencie wygoda pisania kodu spotyka się z kasą i jej wymogami, dlatego przez długi okres jeszcze będzie PHP w łaskach programistów.
  • Odpowiedz
  • 1
PHP nie umarł bo jest w wielu przypadkach wydajniejszy niż zaprzęganie całego środowiska JAVA lub C#. W pewnym momencie wygoda pisania kodu spotyka się z kasą i jej wymogami, dlatego przez długi okres jeszcze będzie PHP w łaskach programistów.


@mati-sz: I to bardzo dobrze :)
Ja kocham PHP i JS!
  • Odpowiedz
  • 1
@mati-sz: Gdyby nie mój kolega to bym pewnie nigdy nie zaczął z JS.

Mój kolega chciał abym napisał bota w JS który sprawdza przejazdy autobusów, napisałem mu program w PHP ale on nie wiedział jak to uruchomić, więc zacząłem naukę JS i teraz wole JS. To było z 10 lat temu.
  • Odpowiedz