Wpis z mikrobloga

Nie wiem, czy to nie jest cognitive bias (iluzja częstotliwości), ale ostatnio regularnie mam taką sytuację: dojeżdżam do przejścia dla pieszych, widzę pieszego, więc się zatrzymuję. Na drugim pasie z naprzeciwka jedzie SUV, nie jedzie szybko, ani nie jest tuż przed przejściem, ale nie hamuje. Przejeżdża tuż przed pieszym. W środku siedzi kobita, wbita w ten wielki samochód tak, że ledwo ją widać i ledwo wystaje znad kierownicy. W wielu z tych sytuacji pieszym było dziecko, więc się zastanawiam, czy przez to, iż to był SUV, to kobieta miała to dziecko schowane pod linią maski.

Generalnie - kupię sobie SUV-a, bo bezpieczniej i więcej widać... taaa, chodzi tylko o to, żeby przerzucać ryzyko za własny brak umiejętności jazdy na innych uczestników ruchu, bo SUV duży, to jak w coś wjadę, mi się pewnie nic nie stanie ¯\(ツ)/¯

#samochody #motoryzcja #suv #rozowepaski
  • 2
  • Odpowiedz
@the_good_guy: Myśle, że to nie jest błąd poznawczy. Wnioskujemy na podstawie intuicji, a ona rzadko zawodzi. Co do samego problemu - zgadzam się, kobiety w SUVach to straszna plaga.
  • Odpowiedz