Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, mam dla Was Mirosławy niecodzienną propozycję.

Chciałam podzielić się moją pracą i zamiast zawieszonych plusów, prosić o zawieszone kciuki i dobre słowo. Jestem mniej więcej w połowie tworzenia KSIĄŻKI. Ale nie jest to zwykła książka, tylko ilustrowany leksykon z mnóstwem cycków (dlatego uznałam, że może się Wam spodobać).

Tematyka, jaką będzie poruszał, to KOBIETY, KTÓRE ULEGŁY TRANSFORMACJI W ZWIERZĘTA.

Jest to lista ok. 40 postaci występujących w baśniach, podaniach, mitach i legendach z różnych miejsc w czasie i przestrzeni.

Podaję link do mojego bloga, bo wstawiłam tutaj dwa gify przedstawiające jak powstają ilustracje. Oczywiście to co pokazuję to nie jest finalna wersja, która znajdzie się w książce - sama książka będzie starannie zaprojektowaną kompozycją, w którą wplecione będą niniejsze grafiki.

Jeśli będziecie zainteresowani, to zrobię filmik pokazujący dokładnie jak to przebiega i w jaki sposób pracuję. W zależności od odzewu, planuję też zrobić losowanie i wysłać któremuś/którejś z Was oryginalny wydruk z dedykacją.

Tutaj inne ilustracje dostępne jako pierwsze tylko na mirko <:

xhxhx - Dzień dobry, mam dla Was Mirosławy niecodzienną propozycję.

Chciałam podziel...

źródło: comment_kcPyOsyfD6xbj4LLsyD4ukX0qRcVC6BD.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
Oczywiście to co pokazuję to nie jest finalna wersja, która znajdzie się w książce - sama książka będzie starannie zaprojektowaną kompozycją, w którą wplecione będą niniejsze grafiki.


@xhxhx: Czyli będzie kolor, czy pozostawiasz to w takim stylu? Albo jeśli jeszcze możesz to podaj przykład (jeśli znasz, czy masz) jak to widzisz w wersji finalnej.

Dobre rysunki, ciekaw jestem całości. ;)
  • Odpowiedz
@Clermont: Jest, ale nieupubliczniony. Zawołam kiedy będzie - mam zamiar prowadzić go z przyjaciólką, która zajmuje się grafiką tradycyjną, tematyka podobna, w stronę japońskiej (:
  • Odpowiedz
@bakteriepodbaterie: Masz rację, wielu artystów czerpie z tego stylu. Ostatnio byłam w muzeum surrealistów w Berlinie i były tam bardzo podobne rzeczy, już z 19w. Ale jeśli chodzi o współczesność, w oczy bardziej rzuciło mi się że to mężczyźni rysują w ten sposób i nawet w podobnej tematyce. Może podasz jakieś nazwiska? Zawsze chętnie obejrzę.

Nie studiuję na ASP (;

@czarny002: Na bardzo cienką igiełkę i wprawną rękę,
  • Odpowiedz
@xhxhx:

Ciekawe, bo spotkałem głównie kobiety tworzące w ten sposób :). Czy będzie w porządku jeżeli wieczorem lub jutro podrzucę? Teraz musiałbym przebrać dość sporo materiału a mam inne plany :).

Nie studiujesz na ASP w Krakowie? Rozmawialiśmy rok temu, coś musiało mi się pomerdać jak widać :D
  • Odpowiedz