Wpis z mikrobloga

Kto poleci DOBRE koszulki termokurczliwe, mam na myśli elastyczne? Zawsze używałem takich, które były twarde jak ch*j. Co np. w przypadku słuchawek i lutowania kabelka trochę obniżało komfort.

O ile taka koszulka w ogóle może być elastyczna.

Chyba, że macie jakieś lepsze rozwiązanie dla zabezpieczania lutowanych kabelków, niż koszulka termokurczliwa i zapalniczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#majsterkowanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@Norskee: Tylko że nie da się luzem kupić kabli takich, jakie dają w słuchawkach kablowych. Robiłem recabling paru modeli i wszystkie kable rynkowe były niesamowicie SZTYWNE. Te stockowe są mięciutkie.

Albo głupi jestem i nie umiem znaleźć takich kabli w sprzedaży, jedno z dwóch. Więc wolę wymienić kawałek i resztę zostawić :D
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: rurka termokurczliwa po obkurczeniu nigdy nie będzie elastyczna. Możesz spróbować bardzo cienkich koszulek używanych jako oznaczniki do kabli ale ciężko ci będzie kupić małą ilość. Możesz próbować zabezpieczyć połączenie koszulką silikonową i dać tylko krótkie koszulki termokurczliwe na końcach.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin używam czasem z Brothera drukarki etykiet, tam są też termokurcze ( jak dobrze pamiętam tylko białe niestety) i one są dosyć elastyczne.
I spokojnie bez drukarki możesz wyciągnąć termokurcz z kasetki.
  • Odpowiedz