Wpis z mikrobloga

Mirki z #szczecin
Pisał ktoś z was może kiedyś reklamację/odwołanie po dostaniu rachunku za centralne ogrzewanie? Dostałam dzisiaj rozliczenie roczne i wyszło mi prawie 1.1k niedopłaty. Przed okresem grzewaczym były wymieniane podzielniki ciepła i zastanawiam się czy to może mieć wpływ. Tylko co zawrzeć w takiej reklamacji? Prośbę o ponowne przeliczenie, pokazanie stanów licznika w trakcie zapisu? Nie wiem w sumie o co mam się nawet kłócić, ale robiłam rozeznanie po sąsiadach i oni mają po 100-200 zł niedopłaty, a ja mając 21 stopni na chacie mam ponad kafla. W zeszłym roku było 200 z hakiem :<
Podzielniki mam z firmy techem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@obsess nie pisałem, ale u mnie też była wymiana podzielników i stare w magiczny sposób kilka dni po rozpoczęciu sezonu grzewczego miały już nabite kilkadziesiąt jednostek. XD W trakcie sezonu już je zmienili na nowe, ale w rozliczeniu te złe nabite jednostki były.

Zgłosiłem to do spółdzielni, miał ktoś przyjść, ale ofkoz olali. Ostatecznie miałem zwrot więc sprawę olałem, ale u ciebie też może być taki wałek, że nabilo ci jakieś
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier no właśnie też miałam takie wrażenie jak zamontowali podzielniki, że były już tam jakieś magiczne cyferki, ale myślałam, że to jakieś przeniesienie ze starych albo coś, nie interesowałam się za bardzo, jak widać to był błąd XD nie wiem w jaki sposób mam uderzyć teraz do zarządcy, bo w sumie wynajmuje to mieszkanie, więc musze przez właścicielkę, ale ona kazała mi to ogarnąć XD zadzwonić i powiedzieć, że chyba wkradł
  • Odpowiedz
@obsess nie mam pojęcia czy da się to teraz jakoś odkręcić. :(

Możesz próbować posiłkować się zuzyciem z poprzednich lat. Zimy nie były jakoś bardziej srogie więc zużycie powinno być podobne. Jeśli za zeszły sezon miałaś dużo większe to coś jest nie tak bo wątpię byś nagle stwierdziła, że c--j, d---------m ciepełko na maksa.
  • Odpowiedz