Wpis z mikrobloga

Ktoś z Was jeszcze zauważył dzisiejszą ofensywę banków na wszelakich portalach internetowych, w radiu i telewizji, że "BANKI ODRZUCAJĄ WNIOSKI O WAKACJE KREDYTOWE, ZA TO MOZNA TRAFIC NAWET ZA KRATKI" ? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#kredythipoteczny #kredyt #wakacjekredytowe
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SenJinPL: tak samo było ze straszeniem jak były pierwsze wakacje kredytowe, że informacja idzie do BIK i "będzie trudniej o kolejny kredyt". Doskonale rozumiem taką politykę, siejąc zamęt informacyjny zawsze zniechecą jakiś odsetek ludzi.i o to chodzi
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski ilość osób w gospodarstwie nie ma znaczenia. Z tego co czytałem biora pod uwagę zarobki twoje twojej żony jeśli żona nic nie zarabia to lepiej. Jak to zweryfikują prosto przyjdziesz za jakiś czas po kredyt lub twoja żona brała jakiś kredyt i będzie w historii że zarabia tyle i tyle . Nie wiem po co tak konbinować. Też myślałem o kombinowaniu ale jak sobie pomyślałem że mam potem tracić czas
  • Odpowiedz
@krzysztof48: ale można mieć wiele kont w różnych bankach ziom. Część osób słysząc, że będą wymogi dochodowe (przypominam, wakajki miały być już miesiące temu) wynagrodzenie z roboty kieruje na inne konto. Podobnie mogą być na inne konto kierowane zasiłki. Nie twierdze, że jakiejś weryfikacji nie będzie, ale po prostu nie rozumiem jak w tych realiach miałaby się odbywać.
  • Odpowiedz
@FrasierCrane ogólnie to aby zweryfikować myślę nie będzie jakimś problemem jeśli banki współpracują między sobą i tak dalej. Co innego jakbyś dostawał gotówkę to wtedy jesteś czysty ale jeśli ktoś wysyła ci chajs na jakieś konto to to widać i tyle chyba że naprawdę ktoś przygotowany był i wypłatę dostaje n konto dziadka. Nie tak dawno mieliśmy korona wirusa i w Kanadzie państwo blokowało im środki na kontach bankowych. Więc aby
  • Odpowiedz
@krzysztof48: i tak dalej - toś udowodnił, że nie masz pojęcia xD. Prawo bankowe bardzo precyzyjnie reguluje udostępnianie takich informacji i prędzej dane z US wyciągną, niż od innego banku. Bank to nie US, nie prokuratura itd., żeby móc gromadzić takie informacje z innych banków. Nawet o kredyty nie mogą pytać, po to właśnie powstał BIK, jako "neutralny" punkt wymiany informacji / rejestr dla banków.
Co mogą zrobić, to np.
  • Odpowiedz
@krzysztof48: Jakie 800 zł na jakie konto? xD Co ma bank X do tego czy do banku Y wpada mi 800, 2400 czy 0 zł z tytułu patosocjalu? Gdzie jest zapisane, że w przypadku wniosku o WK mieć/nie mieć 800+ jest jakimś narzędziem weryfikacyjnym stanu osobowego w gospodarstwie domowym?
  • Odpowiedz