Wpis z mikrobloga

Bawię się trochę w spekulacje na polskich spółkach poprzez XTB. Chciałbym wrzucić też trochę pieniędzy w zagraniczne spółki i szukam praktycznych protipów. Np słyszałem, że inwestując w zagraniczne spółki należy to robić w zagranicznej walucie i mieć do niej osobne konto, prawda to? Są jeszcze jakieś inne technikalia o których muszę wiedzieć?

#gielda #xtb
  • 5
  • Odpowiedz
@mirkogreg: na XTB masz możliwość posiadania 3 rachunków. W PLN, USD i EUR. Zakładasz a potem robisz transfer między nimi, np PLN -> USD. Kiedyś trzeba było się bawić w podpinanie revoluta przez paypala ale kilka miesięcy temu w xtb wprowadzili możliwość transferu więc już nie ma sensu. Koszty właściwe takie same jak w Revolucie.
Zagraniczne walory kupujesz potem z kont w danej walucie i po sprawie. Dodatkowo kasa jak
  • Odpowiedz
  • 0
@mirkogreg ja mam w Degiro konto, ale może są lepsi brokerzy. Na pewno ich strona nie jest jakoś super responsywna, ale są podobno tańsi. Tak mi Wykop kiedyś powiedział.

Domyślnie zawsze się posiada euro. Sprzedajesz polskie czy amerykańskie akcje, trafiają do ciebie euro. Przewalutowania takie kosztują. W obie strony.
Można taki trick zastosować, że kupisz tam chciane ci akcje amerykańskie, otwierasz darmowe konto bankowe na ich stronie, abyś mógł przetrzymywać dolary
  • Odpowiedz
@mirkogreg: ja u siebie w banku chce założyć konto walutowe na dolary i przewaulotwywac hajs w banku, a później pchać na konto w USD na xtb. Za przewalutowanie w ramach jednego banku nie płacisz prowizji (przynajmniej u mnie), więc tylko trzeba patrzeć jakiś akurat mają kurs. XTB za przewalutowanie bierze 0.5% prowizji.
  • Odpowiedz