Wpis z mikrobloga

Miałem w ostatnim tygodniu okazję trochę pojeździć nową 5er, bo mój samochód stoi w serwisie. Auto w dosyć bazowej wersji, bez wodotrysków, 2 litry diesel pod maską.
Jak to bmw, bardzo dobrze się prowadzi, jest trochę twardsze ale znośnie, tu 0 zaskoczenia. Pod względem estetycznym z zewnątrz i w środku zupełnie nie mój gust. Przypomina bardziej toyotę niż bmw. Za to materiały w środku dobrej jakości, wszędzie miękko, wszystko elegancko spasowane, plastiki, ekrany czy piano blacki nie wydają żadnego dźwięku, ogólne super. Jednak mimo to, przez design, ma sie wrazenie, ze to jakieś tanie auto pokroju toyoty, dodatkowo dziwne niewygodne klamki, plastikowy grill udajacy aluminiowy jakoś za bardzo rzuca sie w oczy.
Auto bardzo dobrze wyciszone, nawet przy większych prędkościach cicho w środku, a nie miałem szyb akustycznych.
Silnik wiadomo, emocji wiele nie daje ale myślę, że większości by na codzień wystarczył. Efekt wow za to robi spalanie, poniżej 8l przy temponatowych 185km/h to dla mnie spore zaskoczenie. Dodam tylko, że przy tej prędkości ma około 2,5k obrotów...
Z innych plusów to spory bagaznik, fajnie rozwiązane spryskiwacze (w wycieraczkach).
Inne minusy, przy każdym odpaleniu trzeba wyłączać ostrzeganie o przekroczeniu prędkości, dekor jest prawie płaski i odbijał się w lewym lusterku, zasłaniał z 50% jego powierzchni...

Ogólny werdykt, nie kupiłbym. Auto dobre ale mi się po prostu nie podoba :)

#bmw #samochody #pokazauto #motoryzacja
trololo55 - Miałem w ostatnim tygodniu okazję trochę pojeździć nową 5er, bo mój samoc...

źródło: 1000006387

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@trololo55: najnowsza nie jezdzilem, zastanawiam sie wlasnie miedzy CLA a BMW 5. Jezdze teraz Lexusem IS i mam wrazenie ze te niemce sa strasznie plastikowe i glosne przy moim. Nie mowiac juz o niezawodnosci ale kusza juz bajery i nie ma wyboru w benzynach :(
  • Odpowiedz
  • 2
@eric2kretek: u mnie 0 trzeszczenia, aż byłem zaskoczony bo piano blacki nawet w glsie potrafią się odzywać

@Pasterz30 przecież to inny segment, bmw 2 to bardziej odpowiednik cla... Prowadzenie, osiągi, design itd, pod tym względem japończyki zawsze są z tyłu. Niestety bmw postanowiło się upodobnić pod względem wyglądu do nich...
  • Odpowiedz
@trololo55: wiem ze inny segment. Akurat design i prowadzenie japonce maja duzo lepsze, oczywiscie te usportowione fury, typu Zetki, RCFy bo segmentow typu D i dalej to prozno niestety dzis szukac w Japonii. Designowo zaden niemiec nawet sie do mojego ISa nie zbliza a to juz 7 letnie auto. To mnie wlasnie powstrzymuje przed sprzedaza bo srednio mi sie widzi jezdzic pospolitym i niewyrozniajacym sie kanciastym klockiem typu Audi czy
  • Odpowiedz
  • 0
Nie jeździłem żadnym usportowionym japońcem bo wszystkie się kończą na 2l w hybrydzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Designowo zaden niemiec nawet sie do mojego ISa nie zbliza a to juz 7 letnie auto.


@Pasterz30: twój IS to się zbliża do taksówki z bangkogu, sorry ale tak właśnie wygląda design toyoty i jeżeli ci się to podoba to nowe 5er jest autem dla ciebie (
  • Odpowiedz
@trololo55 a no jak nie jezdziles to nie ma o czym gadac :) Nawet jezeli sie zbliza do taksowki z Bangkoku to gdzie musi byc w takim razie niemiecka konkurencja jesli chodzi o design xD Tam od 20 lat wszystko stoi w miejscu (nie liczac co raz brzydszych grilli w BMW)
  • Odpowiedz
  • 0
@Pasterz30: jeszcze niedawno to była tak z 10 lat przed japończykami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomijam już osiągi i prowadzenie... Podstawowy problem polega na tym, że japończycy robią auta, których v-max to ma być 180kmh, a niemcy robią auta na autostrady bez limitu prędkości.
  • Odpowiedz
@Pasterz30: Lexusy od zawsze były lepiej wykonane od niemieckich, miałem kiedyś IS200 Sportcross kumpel miał wtedy nowe E90 (to było dawno temu xD) dużo razem jeździliśmy tymi autami i różnica w jakości wykonania wnętrza była ogromna
  • Odpowiedz
@kyloe: no bo Lex to jednak marka premium, BMW to masówka pod Chińczyka, kiedys to bylo jeszcze bardziej widoczne, szczególnie w segmentach A-D
@trololo55 no to muszę zakrzywiać czasoprzestrzeń bo mój leci spokojnie 200 na 3k obrotów. No ale nie przekonam Cię skoro jeździłeś tylko Toyotą Prius na Uberze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z fartem
  • Odpowiedz