Wpis z mikrobloga

  • 183
@LillXte: kto uważa, że to temat zastępczy, który poza ogromnymi kosztami modernizacji maszyn i linii technologicznych nie przyniesie żadnych korzyści dla środowiska, plusuje tutaj.
  • Odpowiedz
  • 36
@MickM Zgadzam się, wszystko to działania pozorowane - jak z papierowymi słomkami. Igrzyska dla plebsu. Zamiast wprowadzać tego typu regulacje powinni wprowadzić całkowity zakaz używania opakowań które nie mogą być poddane recyklingowi albo przynajmniej na początek nakaz wyraźnego oznaczania takich opakowań. Dwa - system kaucyjny opakowań (który wymusiłby stosowanie opakowań odnawialnych). Trzy - całkowity zakaz używania czegokolwiek (nie tylko do celów spożywczych) co zawiera Bisfenol (nie ważne czy A czy S) -
  • Odpowiedz
@LillXte: o ile pamietam, to w Sprite i Fancie fajnie te korki działają. Niestety często, jak piłem z różnych butelek, to korek miał później problem wskoczyć w gwint. Albo w takiej Polaris uchwyt korka ledwo się trzyma i nie raz już zdarzyło mi się przez przypadek go wyrwać xd

Niektórzy się śmieją: "łee, przerasta cię zakręcenie/obrócenie butelki". Nie, nie przerasta. Jest po prostu dla mnie mniej wygodne. Tutaj ja mogę zadać
  • Odpowiedz
@loker125 ja w zasadzie też. O tym, że te korki specjalnie trudniej się odrywa to w sumie dowiedziałem się z wykopu. Jedyne napoje w butelkach z korkami jakie piję to właśnie jogurty i myślałem wcześniej, że producent coś #!$%@?ł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MickM Temat zastęprzy to robią z tego ludzie którzy przez te korki psioczą na Unię tak jak by to coś zmieniało w ich życiu.
@CheSlaw żeby wymusić produkcję z recyclingu to trzeba mieć co przetwarzać. A nie będzie z czego przetwarzać jak korki tam nie trafią. A chyba taki jest ten cel- żeby korki nie były odsiewane przy segregacji jako odpad. A jak jest w praktyce z pozyskiwaniem i recyklingiem plastiku to
  • Odpowiedz
@CheSlaw Nie celowo. Po 1 pewnie nie trafiały do odpowiedniego kosza razem z butelką. Po 2 słyszałem, że przy sortowaniu przerzuca się plastik przez sito i zdarzało się, że one były odsiewane.
Dlaczego Twoim zdaniem wcześniej namawiano do przykręcania nakrętek do butelki przed wyrzuceniem A teraz przymocowano je na stałe?
Tylko nie mów, że to spisek Unii i nie na nawet oficjalnego powodu podanego...
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: To pomyśl ile kosztowało, i nie chodzi o pieniądze tylko o wpływ na środowisko, wytworzenie tych wszystkich maszyn i urządzeń służących do produkcji nakrętek. Urządzeń, które trafiły na złom, bo nie można ich już używać. Jakie były koszty wprowadzenia tego przepisu, ilu urzędników musiało pracować nad jego opracowaniem, ile zadrukowane papieru i.t.d. Przecież i tak większość nakrętek trafiało do recyklingu, bo mieliśmy to fajnie zorganizowane. A i tak powinniśmy bardziej
  • Odpowiedz
ale to tylko durne prawactwo ma z tym problem i non stop o tym #!$%@? xD


@nom_om: nie ma prawaków w moim otoczeniu, sami tuskowcy i też odrywają, a do tego teraz rzucają osobno do kosza, a wcześniej z butelką
Może też tak zacznę, na razie jeszcze tracę czas na przykręcanie oderwanej, ale kusi żeby przestać
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: Tak, widziałem maszynę do produkcji zakrętek i formy wtryskowe, które są w niej używane. Wprawdzie taka forma ma swoją żywotność, ale w skali kontynentu ile takich, w pełni sprawnych, form trafiło na złom. W moim otoczeniu praktycznie wszyscy zbierają oddzielnie zakrętki i przynoszą do wyznaczonego miejsca. Nie tędy droga do ograniczenia ilości odpadów.
  • Odpowiedz