Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić sobie iPada, by jakoś kreatywniej spędzić wolny czas. Chciałbym wziąć się za rysowanie. Dotąd korzystałem z Huion H1060P + TILT, który okazał się produktem na ogół dobrym, ale z czasem wychodziły jego wady na wierzch, jak brak własnego ekranu i potrzeba gapienia się w ekran laptopa (jak i uzależnienie od niego), gdy nasza ręka rysuje po czarnej plastikowej płytce, brak swobodnej zmiany wielkości pędzla itd. Ponadto chciałbym od czasu do czasu podpiąć do niego klawiaturę MIDI, a czasem gitarę basową.

Jednak nie wiem, który model sprawdzi się najlepiej (wyciśnie też swoje z rysika). Pod uwagę wstępnie biorę iPada Pro z 2022 r. lub. iPada Air z 2024. Nie chce wywalić też tyle hajsu, co za Maca, którego też muszę w niedalekiej przyszłości zakupić, bo mój to staruszek.

#ipad #apple #ipados #rysowanie #grafikakomputerowa
Korda - Chciałbym kupić sobie iPada, by jakoś kreatywniej spędzić wolny czas. Chciałb...

źródło: images

Pobierz

Który model iPada do rysowania?

  • iPad Pro M2 (2022) 22.2% (6)
  • iPad Air M2 (2024) 44.4% (12)
  • Weź nie dziaduj i kupuj iPada M4 (2024) 33.3% (9)

Oddanych głosów: 27

  • 7
  • Odpowiedz
@Korda bierz najtańszy z odświeżaniem 120 Hz (tzn. jakiś model Pro, nawet jeszcze starszy), to jest game changer jeżeli chodzi o używanie rysika
  • Odpowiedz
  • 0
@Vaerlin: Szkoda, że starsze modele nie obsługują Apple Pencil Pro, ale przeboleję – wszak nie potrzebuje najlepszego sprzętu, jeśli wciąż się uczę. Starszych, niż iPad Pro 2022, chyba nie ma co kupować, bo to już używki, których stan może być różny. Boję się naciąć. iPada Pro 2022 idzie jeszcze kupić na Amazonie za całkiem niezłe pieniądze.
  • Odpowiedz
@Korda: Pencil Pro dla rysowników to tak naprawdę dodaje tylko ten "barrel", bez którego zapewne da się żyć, bo do tej pory sobie ludzie radzili. A dopłacić dla jednej funkcji (no i ten squeeze, ale to nie jest must have, a nice to have) kupę siana, to trochę szkoda.

ja w tamtym tygodniu zmigrowałem z M1 Aira na M2 Pro, właśnie dlatego że wypuścili te nowe, do których stare akcesoria
  • Odpowiedz
  • 0
@Faley @Vaerlin: Sorki za dociekliwość (to będzie mój pierwszy tablet w ogóle), ale z ilu calowych iPadów korzystacie i jakie odczucia? I czy 256 GB wam starcza?
  • Odpowiedz
@Korda od lat mam Pro 2017 10.5 cala, bodajże pierwszy model z 120 Hz ekranem i w ogóle nie czuje potrzeby zmiany. Używam głównie do pisania, ale do rysowania też by dał radę. Te wszystkie funkcje rysika to w gruncie rzeczy pierdoły, liczy się tak naprawdę feeling z używania, a ten zawsze był świetny na ekranie 120 Hz. Pamięci to nawet nie wiem, najmniejszy mam, 32 albo 64. Ale ja nic
  • Odpowiedz
@Korda ja mam 11", i dla mnie to jest ok, ale ja nie jestem rysuje a korzystam do odręcznych notatek. Choć czytałem opinie, że 13" jest dobry jak się bierze jako jedyny/główny sprzęt, a 11" jak się ma jako dodatek do komputera.

na Airze miałem 64gb i głównie ze względu na pojemność przeskoczyłem na Pro na 128 - i tu w moich celach to raczej wystarczająco - przy 64 miałem po
  • Odpowiedz