Wpis z mikrobloga

#gielda #ike #inwestycje #bossa cześć chce kupić na Bossa ETF na sp500, jaki najlepiej tam kupić, żeby było jak najmniej papierologii z podatkami, żebym kupił i za 20 lat sprawdził co i jak ? I żeby była najmniejszą prowizją. Drugie pytanie kupię tam etf Invesco QQQ Trust series 1, nie wiedzę.
Trzecie pytanie, czy w tej średniowiecznej apce jest gdzieś zaznaczone ile już wpłaciłem na limit ike pieniędzy czy sam muszę sobie pododawac przelewy? I czy mam gdzieś zaznaczone osobno transakcje dywident?
  • 5
  • Odpowiedz
jaki najlepiej tam kupić, żeby było jak najmniej papierologii z podatkami


@kongoku: jeśli to IKE i dotrzymasz do 60 roku życia to dowolny, papierologii tam nie ma żadnej, podatków nie ma o ile dotrzymasz do 60-tki.

Trzecie pytanie, czy w tej średniowiecznej apce jest gdzieś zaznaczone ile już wpłaciłem na limit ike pieniędzy


@kongoku: w Dyspozycje -> Przelewy

czy mam gdzieś zaznaczone osobno transakcje dywident?


@kongoku: dywidend. Tak, Portfel
  • Odpowiedz
  • 0
@kongoku a jak to jest z wykorzystaniem limitu ike i ikze. Jeśli będę miał wykorzystany roczny limit to i tak będę mógł wpłacać pieniądze na portfel tylko sam będę musial dojsc do tego jaka część kwoty nie jest na portfelu ike? Czy nie będę mógł wpłacić więcej pieniędzy? Jest to jakoś zautomatyzowane?
  • Odpowiedz