Wpis z mikrobloga

Hej, czy ktoś z was jest w stanie poznać do to jest za typ rury, z czego wykonany? Budynek 20letni, to ze zdjęcia to jest rura która doprowadza zimna wodę do kolumny prysznicowej.

Czytałem że hydraulika powinna trzymać conajmniej 40-50 lat, nim się ja wymienia w całym mieszkaniu, jest ktoś w stanie rozpoznać co to za materiał i jaka jest jego trwałość? Czy w 20 letnim budynku może być już cała hydraulika do wymiany?

#hydraulika #remontujzwykopem
hoppbakke - Hej, czy ktoś z was jest w stanie poznać do to jest za typ rury, z czego ...

źródło: temp_file743837755961421638

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@zenekz czytam że to dość trwała instalacja a hydraulik mi się dziwił że dziwne że robiąc remont łazienki w 20letnim mieszkaniu nie zrobiłem całej instalacji na nowo i sam zwątpiłem czy powinienem czy nie
  • Odpowiedz
@hoppbakke: tak jak wyżej pp(polipropylen) co do rur i długowiecznośći to mogą wytrzymać jeszcze 20 lat ale nie muszą ;) często jeżdżę na awarie i na PP strzelają kształtki i czasem rury :) Zalecenie jest takie że jeśli chcesz spać spokojnie to jeśli instalacja ma 10-20 lat robisz remont w łazience gdzie skuwasz wszystko do tynku, zmieniasz układ pomieszczenia to wymień od razu instalacje wodne abyś nie musiał w łazience
  • Odpowiedz
  • 0
@mopsik8787 robie remont łazienki metoda płytka na płytkę i bez przenoszenia czegokolwiek dlatego odpuszczałem wymianę rur, jak wytrzymią jeszcze chociaż 10 lat to by było super
  • Odpowiedz