Wpis z mikrobloga

Ulubione pytanie do tagu, czyli te o zasilacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przez ostatnie 4-5 lat używałem Supremo FM2 650W, i służył mi dobrze. Niestety ostatnio coś wiatraczek zaczął hałasować, a i miałem upgrade GPU po drodze, więc myślę, że mógł już zasłużyć na emeryture.
Tu pytanie, co brać nowego? Kusi wzięcie czegoś z tej samej linii, to nawet kabelków zmieniać nie będę musiał. Taki o wpadł mi w oko:
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-endorfy-supremo-fm5-750-w-80-plus-gold-15335561055

Dobra marka? Na szybkim researchu nie widziałem jej na czarnej liście.

Obecny sprzęt:
I7-9700k
RTX3070TI
AIO chłodzenie 240
1 dysk M.2
4 kości ramu po 8gb

#pcmasterrace #komputery
Diamond-kun - Ulubione pytanie do tagu, czyli te o zasilacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przez ostatni...

źródło: spc168-spc-supremo-FM2-gold-650-rev11-01-png-www

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Przez ostatnie 4-5 lat używałem Supremo FM2 650W, i służył mi dobrze. Niestety ostatnio coś wiatraczek zaczął hałasować, a i miałem upgrade GPU po drodze


@Diamond-kun: To jest zwykly chinski zasilacz, wentylator zapewne to jakas inny chinol ich włąsnej marki w rozmairze 120mm ktora mozna wymienić po rozkreceniu i od tego bym zaczał. Dziw bierze ze chcesz drugi raz w to samo guano wchodzic podczas gdy sa marki jak seasonic, corsair,
  • Odpowiedz
  • 0
@jurek-gagarin: rozkręcanie PSU nie jest ryzykowne? Jakieś kondensatory z dużą mocą czy podobne bajery? Poza tym, że wiatraczek hałasuje, to PSU nie zawiodło mnie właściwie nigdy, a sporo przechodzić musiało, nie czułem że to jakieś guano.

@Bercik_Van_Fafaq nie chciałem wydawać więcej niż 350zł 400zł maks
  • Odpowiedz
rozkręcanie PSU nie jest ryzykowne? J


@Diamond-kun: No zakładam ze odlaczysz go najpierw :D Jeśli mocowo wystarcza i trzyma napięcia, a jedyny problem to terkoczący wentylator to bym spróbował wymienić i zostawić.
  • Odpowiedz
to nawet kabelków zmieniać nie będę musiał.


@Diamond-kun: Będziesz musiał. Kable potrafią mieć różny układ w tych samych modelach o różnej mocy, a ty chcesz łączyć różne generacje (FM2 vs FM5).
  • Odpowiedz
@jurek-gagarin: są dobre marki które produkują guwno, praktycznie każda przez ciebie wymieniona oprócz dobrych produktów ma też szajs. Marka obecnie nie znaczy nic.
@Diamond-kun: wymieniaj wiatrak, nic się nie bój otwierać zasilacza a jak kupisz nowy zasilacz to kabelki obowiązkowo do wymiany jeśli nie chcesz wraz z zasilaczem wymienić reszty kompa bo się sfajczył.
  • Odpowiedz