Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dwa konta podpięte pod stimdeka. Na jednym spoko wszystko działa, na drugim gierki odpalają się tak, że działa tam tylko touchpad... Czemu nie działają inne klawisze?
#steamdeck
  • 16
  • Odpowiedz
@krojcol lol jesteś już drugą osobą, która zgłasza bardzo podobny problem od wczoraj. Tamtemu kolesiowi po zalogowaniu się na epicka przez jakiś tam zbiorczy launcher (który wcześniej działał normalnie), też działają tylko track pady bez żadnych klawiszy.

Więc najprawdopodobniej programiście podczas ostatniej aktualizacji, naprawili jakiś problem i stworzyli dwa następne, jak to zwykle bywa w takiej sytuacji.

Będzie trzeba po prostu poczekać aż to naprawią w następnej aktualizacji.

A napisz jeszcze
  • Odpowiedz
  • 0
@Glacial: ale to dziwne, że na jednym koncie jest okej, a na drugim nie. Wersja stabilna.
@Rustyyyy
Myślałem bardziej, że jakieś ustawienie gdzieś jest, bo klawisze na jednym i drugim koncie dzialają, dopiero jak odpale jakąkolwiek gre, to jedno konto okej, drugie tylko touchpad
  • Odpowiedz
@krojcol a sorry, na początku zrozumiałem że w ogóle ci nie działają klawisze po przelogowaniu konta, a tu chodzi o to, że nie działają po włączeniu jakiejś gry, no to kliknij tutaj:

I zobacz czy masz w ogóle jakis szablon układu klawiszy aktywny, bo może wystarczy ściągnąć nowe
Glacial - @krojcol a sorry, na początku zrozumiałem że w ogóle ci nie działają klawis...

źródło: temp_file6244997197646475355

Pobierz
  • Odpowiedz
@krojcol @Glacial @Rustyyyy o, czyli jednak nie tylko u mnie :) jak wrócę do domu to sprawdzę dokładnie co podpowiadacie, chociaż wstępnie sprawdzałem ustawienia i powinno być git, a nie jest. Dam znać, bo nigdy nie miałem z tym problemu.
  • Odpowiedz
@krojcol @Grysik
Zobaczcie jaka zaległa aktu mi właśnie wleciała (prawie cały ten tydzień byłem offline i dopiero teraz połączyłem się z wifi). Praktycznie wszystkie podpunkty związane albo ze steam inputem, albo z zewnętrznymi kontrolerami. Na bank to nie przypadek i jak wcześniej mówiłem, coś przy niej zepsuli przez przypadek.

Teraz albo musicie czekać do następnej, albo może spróbujcie cofnąć aktu do poprzedniej wersji. Nie jestem w 100% pewien, ale wydaje
Glacial - @krojcol  @Grysik 
Zobaczcie jaka zaległa aktu mi właśnie wleciała (prawie ...

źródło: temp_file3621966606471200284

Pobierz
  • Odpowiedz
@krojcol @Grysik
Zwróćcie uwagę na cały pierwszy akapit, założę się, że chodzi o to, że te wasze szablony do kontrolerów są po prostu w niewłaściwym pod folderze i dlatego teraz steam input nie widzi żadnych przycisków, bo ktoś zrobił klasycznego missclicka przy ręcznym wpisaniu adresu do folderu, czy coś takiego xD

Wejdźcie w ustawienia danej gry (kółko zębate obok ikony kontrolera, który oznaczyłem na poprzednim zdjęciu), wejdźcie w te opcję
Glacial - @krojcol  @Grysik 
Zwróćcie uwagę na cały pierwszy akapit, założę się, że c...

źródło: temp_file587166705944323103

Pobierz
  • Odpowiedz
@Grysik: @krojcol

Znalazlem na forum kilka identycznych tematów (niedziałający kontroler w grach z wyjątkiem touchpadów). Niektóre z zeszłego roku, ale w każdym są posty z dzisiaj i
  • Odpowiedz
@Glacial: Dziękuje za zaangażowanie i wszystkie wskazówki. Przed chwilą odpaliłem decka i wpadła mi jakaś mała aktualizacja systemu. Zacząłem od niej i kontroler zachowuje się jak przed bugiem. Nie musiałem nic więcej robić. Dzięki za linki, bede miał na przyszłość jakby znowu coś namieszali.
  • Odpowiedz