Wpis z mikrobloga

@kopek oprócz spełnienia zakorzenionej w genach potrzeby przedłużenia gatunku nie widzę żadnych pozytywnych cech bycia rodzicielem, ogólnie nie polecam
  • Odpowiedz
@kopek: po pierwsze to nie mam dzieci, bo dziecko to nie jest żadna moja własność, jak rower albo tv.

Po drugie, bycie rodzicem jest ciekawa i rozwijająca zyciowa przygoda, pełna żeglugi zarówno po spokojnych malowniczych zatokach jak i walki ze wzburzonym morzem podczas sztormu. Do tego w dwóch kontekstach - twojej relacji z dzieckiem i z samym sobą.
Z mojej perspektywy to bardzo wyjatkowe i cenne doświadczenie.
  • Odpowiedz
@panpegin: oprócz spełnienia zakorzenionej w genach potrzeby przedłużenia gatunku nie widzę żadnych pozytywnych cech bycia rodzicielem, ogólnie nie polecam

O ile nie jesteś trollem antynatalistą, to może zastanów się nad sobą i idź na jakąś terapię.

Od siebie dodam, że to najlepsza rzecz w życiu. Tylko trzeba być aktywnym rodzicem, który szczerze chce i interesuje się swoimi dziećmi.
  • Odpowiedz
@kopek ciężko, ale mega satysfakcja. Wielkim szczęściem naszych czasów jest, że ludzie, którzy absolutnie nie powinni się rozmnażać sami rezygnują z tego
  • Odpowiedz