Wpis z mikrobloga

@Jamniki2: i uważasz to za rozsądne? pakować 90% w jednego REITa nieruchomości komercyjnych? w sumie można powiedzieć, że nie inwestujesz dywidendowo tylko w nieruchomości xD

nie boisz się tych sytuacji gdzie wielkie biurowce budynki stoją puste a potem są sprzedawane za 10% wartości?

ja tam bym się mocniej dywersyfikował, to że ktoś dziś jest arystokratą nie znaczy że nim będzie za 5 lat - tylko w tym roku 3 spółki-arystokraci się
  • Odpowiedz
  • 0
@affairz żeby rozmowa miała sens musiałbyś zapoznać się w do inwestuje realty income ( sklepy spożywcze, apteki, kasyna, magazyny, siłownie, absolutnie nie biurowce), jakie ma obłożenie i umowy. Po drugie portfolio będzie wyglądało tak, że w realty będę mieć ok 40% reszta w innych spółkach, nie reitach.

Jeśli znasz fajne spółki dywidendowe chętnie się zapoznam z twoim punktem widzenia, jak byś zbudował portfolio na moim miejscu? Tak na 10-20 lat trzymania, Biorąc
  • Odpowiedz
@Jamniki2: szczerze jesli poki co kumulujesz te akcje i dywidendy to lepsze byloby inwestowanie w akumulacyjny ETF. 19% odciecia z podatku skutecznie zabije sens takiej niskoryzykownej inwestycji, wydaje mi sie ze lepszy bylby etf na sp akumulacyjny. Jak juz uzbierasz tyle kapitalu zeby te dywidendy byly przez ciebie konsyumowane to wtedy moznaby przeskoczyc. Albo chociaz sobie sprzedawaj Opcje, puty I calle na to O. Dorobisz drugie 10-15% rocznie. Ja tak kręce
  • Odpowiedz