Wpis z mikrobloga

Mam bmw e90 benzyne i miga check engine (utrata zaplonu na 1 cylindrze), auto trzesie jak szalony, nawet gasnie, utrata mocy. Ogolem ten blad wczesniej mi sie pojawial ale wystarczylo ze wylaczalem i zapalalem auto na nowo i blad znikal. Teraz niestety caly czas tak jest.
Pytanko. Czy przy takich objawach moge jeszcze miec nadzieje ze auto jest do odratowania czy raczej zuzyte pierscienie/zatarty silnik i do remontu?
#bmw #motoryzacja
  • 15
  • Odpowiedz
@lorazepant: BMW e90 to taka większa Corsa D -> czyli sprawdź listwę zasilającą świece zapłonowe w wysokie napięcie, może być uszkodzona na 1 cylindrze, czasem uszkodzenie (wypalenie) widać gołym okiem po usunięciu maskownicy...
  • Odpowiedz
ystarczylo ze wylaczalem i zapalalem auto na nowo i blad znikal. Teraz niestety caly czas tak jest.


@lorazepant: jakby silnik się zatarł to raczej by nie znikał
  • Odpowiedz
@lorazepant: Wymień świece. Jak nie pomoże, to wymień cewki. Jak nie pomoże, to wymień wtryski. Jak cię stać, to od razu ze świecami wymień cewki.
  • Odpowiedz
  • 0
@coo84: wlasnie najgorsze ze swiece i cewki wymienialem 2 miesiace temu a problem nadal sie czasami pojawial. I wali mi olejem wgl.. mam nadzieje ze chodzi o wtryski
  • Odpowiedz