Wpis z mikrobloga

Cześć
Uczę się do kategorii A. Pobrałem sobie aplikacje testy na prawo jazdy zdamyto.
Do egzaminu teoretycznego muszę nauczyć się wszystkich ponad 2500 pytań?
Przejść przez te wszystkie działy i jakieś dodatkowe pytania uzupełniające?

#prawojazdy #motocykle
  • 25
  • Odpowiedz
@Cinek93: nie pamietam gdzie ale są testy, gdzie odhaczasz sobie pytania, z którymi nie masz problemu i później przy nauce pokazują się tylko te problematyczne i nie tracisz czasu.
  • Odpowiedz
Większość pytań jest łatwa i na logikę można odpowiedzieć widząc je pierwszy raz. po kilka razy radzę przerobić ostatnie rozdziały, dotyczące przepisów administracyjnych i kat. A.
W pozostałych jest kilka mogących zaskoczyć, jak rondo bez znaku "ustąp pierwszeństwa" przed, czy pytanie o wyprzedzanie rowery na skrzyżowaniu. Ogólnie polecam przejrzeć wszystkie, filmiki mają na ogół nie więcej niż 10-20 sekund.
  • Odpowiedz
@Cinek93: Tak. W pytaniach dotyczących wypadków pamiętaj żeby nie iść na pamięć, bo są prawie identyczne pytania, różniące się tylko tym, czy były ofiary czy nie, a to wymusza inną odpowiedź.
  • Odpowiedz
To chyba było zaliczenie, ja miałem taką "road mapę" i tam było kilkanaście rozdziałów, od ruchu drogowego po czynności wykonywanych przed jazdą motocyklem. Chociaż wydaje mi się że inną apke masz chyba. Ale jak nie musisz nic zaliczać to grunt żebyś się tylko przygotował z przepisów których nie ogarniasz i wsio. Gl i do zobaczenia na drodze 😁
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zielony_goblin jak ja za 1,5 tygodnia mam już egzamin ustalony
To robić same testy (takie jak na egzaminie Word czy uczyć się działów)
Teraz w pracy jak mam chwilę to robię kolejne działy z pytaniami i co jakiś czas egzamin.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zielony_goblin @Shuwaks @matrzowoli a na egzaminie będę miał te pytania które teraz sobie ćwiczę? Obrazki do pytań będą te same?
Ostatni raz byłem na egzaminie 11 lat temu więc wtedy pamiętam pytań było mniej i się odpowiadało w sekundzie patrząc tylko na obrazek :p
  • Odpowiedz
@Cinek93: Tak, pytania są identyczne. Baza jest ogólnodostępna. Nie da się odpowiedzieć na pierwszy rzut oka, bo są różne, bardzo podobne. To dobrze widać jak się robi pytania po kolei.
  • Odpowiedz
@Cinek93 wszystko to samo tj. obrazki i treść. Jak się nauczysz to wystarczy ci obrazek i dwa pierwsze słowa treści pytania do ogarnięcia odpowiedzi 🤣

Nie ma czego się bać, jak jeździsz autem czy innym pojazdem to z palcem wiadomo gdzie zdasz 👌
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@matrzowoli jeżdżę jeżdżę zawodowo(CE) już 8 lat
Kupiłem już motocykl a prawka jeszcze nie mam :D
Ale stoi w garażu. Jak tylko będę miał kat. A to zacznie się jazda
  • Odpowiedz
@Cinek93: Ja też mam zawodowe prawko i w zeszłym roku zdawałem na A to w sumie przez weekend ogarnąłem te testy. Najwięcej problemu sprawiły te specjalistyczne pytania reszta na logikę, sporo zagadnień administracyjnych Ci się powtarza np z kwalifikacji zawodowej. Więcej stresu niż roboty. Później na egzaminie leciałem jak automat w parę minut pyknąłem i wyszedłem drugi. Pozytywny oczywiście:-)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mathiaz1 to super, gratki. :)
Kupowałeś specjalnie kask, rękawiczki jakieś i buty?
Bo ja mam póki co kask tylko od crossa z daszkiem i rękawiczki też, buty jakieś co zakrywają kostke i zwykła kurtkę wiosenna ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cinek93: Kupiłem kask i rękawice. A buty tak jak mówisz zwykle trekkingi za kostkę mogą być i kurtka też zwykła. Jedyna upierdliwość, że trzeba było zakładać ochraniacze na łokcie i kolana ze szkoły jazdy i na egzaminie te z Wordu. Plus jeszcze miałem na miasto swoje słuchawki bezprzewodowe i na egzaminie w Word tak samo xd Egzaminator normalnie dzwonił do mnie na kom i przez te słuchawki słuchałem poleceń.
  • Odpowiedz