Wpis z mikrobloga

#gielda #xtb

Mam takie pytanie, jak bardzo giełda USA jest powiązana z polską? Jest możliwość, że największe firmy będą tracić a na polskich spółkach sytuacja będzie miała się dobrze? Czy jak niedźwiedź wjeżdża to nie oszczędza nikogo XD
  • 2
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: Z mojego doświadczenia wynika, że akcje to jeden rodzaj aktywów. Dywersyfikacja może polegać na przeskakiwaniu pomiędzy gotówką (w money fundach), obligacjami, akcjami i może czymś jeszcze.
Jeżeli w tej sprawie ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości to proszę- wykres głupich linii w którym widać, jak pracuje WIG oraz SP500
tom-ek12333 - @KjatanSveisson: Z mojego doświadczenia wynika, że akcje to jeden rodza...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson kiedyś się mówiło, ze jak Ameryka pierdnie to na GPW jest sraczka, aczkolwiek ostatnio coraz częściej się ta narracja rozjeżdża, i są okresy, gdzie GPW idzie swoim własnym torem, jak poniżej. Obstawiam, ze to kwestia tego, ze USA rośnie głównie pod AI, a u nas spółek tego typu praktycznie nie ma. Wiadomo, ze przy pierwszej rekacji, jeśli mielibyśmy jakieś grube spadki w USA, to zesrałyby się wszystkie światowe indeksy, ale
maniek74 - @KjatanSveisson kiedyś się mówiło, ze jak Ameryka pierdnie to na GPW jest ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz