Wpis z mikrobloga

rozumiem że jak on nie płaci to wszystko legit ale gdy ty przestaniesz płacić odcinając pijawkę to już kryminał xD?


@cielak44: Tak bo po 5 latach spraw sądowych, potem czekaniu na dogodne okienko do eksmisji będziesz mógł założyć jeszcze jedną sprawę sądową żeby odzyskać dług od kogoś kto na pewno jest ekspertem w ukrywaniu majątku. Jeśli do tego czasu koszty utrzymania mieszkania nie dobija ciebie ale to nieważne bo jak ktoś
  • Odpowiedz
@cielak44: wlasnie to troche urban legend.
Pisalem kiedys na mikroblogu o tym, ze byla sprawa gdzie kobieta rozwiazala umowe z tauron z mieszkaniem w ktorym mieszkal jej brat pasozyt :) pozwal ja wlasnie w tej sprawie nekania (tzw przemoc innego rodzaju), sad uznal ze nekania nie bylo, bo nekanie musi miec znamiona fizyczne. https://otkzu.trybunal.gov.pl/2019/A/60
Z umowy z dostawca zawsze mozesz zrezygnowac. Lokator na podstawie umowy o najem tez taka umowe sobie
  • Odpowiedz
Czyli nie można przestać płacić za rachunki w swoim mieszkaniu tak?


@lenanela: tak, jeśli je komuś wynajmujesz

wlasnie to troche urban legend.


@mixerro: nie taki legend, znajomy musiał płacić karę za pasożyta, któremu odciął prąd i wodę.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek nie można. Liczniki trzeba przepisywać na lokatora, wtedy ma się spokój.
U mnie lokator nie płacił prądu I ściągnęli mu licznik, dalej siedział, zaczął kraść prąd - jakoś poprzepinal kable w skrzynce na klatce schodowej. Zgłoszone do dostawcy. Dość szybko się tym zajęli, teraz szuka go policja, bo uciekł z mieszkania. Minimalna kara to 3 miesiące wiezienia+ grzywna.
  • Odpowiedz
rozumiem że jak on nie płaci to wszystko legit ale gdy ty przestaniesz płacić odcinając pijawkę to już kryminał xD?


@cielak44: oczywiście to jest #!$%@?, ale zamiast leczyć to można zapobiegać.
Dlaczego jakiekolwiek media w ogóle są na właściciela, a nie na lokatora?

Ostatnio to nie wiem jak jest w PL, bo od ponad dekady #zagranico, ale wiem jak jest w UK.
Tutaj to lokator ma media na siebie i
szpongiel - >rozumiem że jak on nie płaci to wszystko legit ale gdy ty przestaniesz p...

źródło: Screenshot 2024-05-24 at 10.12.11

Pobierz
  • Odpowiedz
@huudyy: "Odcięcie" a wypowiedzenie umowy to 2 różne sprawy. Jak zakręcisz zawór i wyłączysz bezpiecznik w skrzynce to cię pasożyt będzie ścigał, ale jak wypowiesz umowy to nic ci nie zrobi bo masz prawo do wypowiedzenia umowy a on ma prawo żeby sobie taką umowę zawrzeć, o ile oczywiście jego umowa najmu jest wciąż ważna :>
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Cz w przypadku gdy nie płacę za prąd od 3 miesięcy z powodu braku środków, elektrownia może mi wyłączyć prąd? Gdzie sku...synów zgłosić?
  • Odpowiedz