Wpis z mikrobloga

Szukam gry piłkarskiej, która będzie dobrym symulatorem i po obejrzeniu filmików na Youtube widzę wyraźnie, że tylko Football Manager spełnia w 100% warunki bycia symulatorem. To dla osoby szukającej solidnej gry w trybie offline jedyna naprawdę fantastyczna gra piłkarska. Napiszę jednak co myślę o pozostałych grach piłkarskich.

W latach 2007-2014 grałem bardzo dużo w piłkarskie gry, ale tylko w trybie offline.. Mnóstwo czasu poświęcałem dla PES , chodzi o pięć części PES czyli 09, 10,11,12 i 13. Głownie grałem tryb menedżera oraz czasem tryb kariery jednego piłkarza. Wcześniej grałem w Fife 07 i Fife 08 ,ale porzuciłem je dla PESA bo na komputery PES pod względem gameplayu był dużo lepszy. Nie przeszkadzało mi brak licencji w PES bo było sporo patchy ,które naprawiały ten problem a zawsze ktoś zrobił również patch dodający dwie polskie ligi do gry. EA nie wiadomo dlaczego robiło w tamtych latach sporo gorszy gameplay dla komputerowej wersji FIFY bo drewniany z małą ilością animacji a z kolei na konsole gameplay był sporo lepszy. Dopiero w późniejszych latach EA zmieniło sposób działania i wydawało taką samą FIFE na PC i konsole. W 2014 roku grałem tylko w Football Managera i po tym zupełnie porzuciłem gry piłkarskie i grałem tylko w gry fabularne i od 2017 roku gram dodatkowo w World of Tanks.

Oglądam gameplaye najnowszej FIFY oraz PES i jestem rozczarowany. FIFA jak zawsze jest grą arcade, gdzie jak się gra karierę menedżera klubu czyli w meczach przeciwko komputerowi to liczy się głównie sam drybling i ogólnie wszystko takie zręcznościowe. Taktyka , jakieś dłuższe budowanie akcji nie ma sensu i jest wręcz karane przez grę. Liczy się jak najszybsze przeprowadzenie akcji , drybling i strzał.

Jeśli chodzi o PES to co prawda widać ,że gameplay już bardziej przypomina symulator i gra bardziej stawia właśnie na raczej wolne i przemyślane budowanie akcji , ale co z tego skoro z tego co widzę , chyba że czegoś nie zauważyłem , to nie można grać trybu kariery w trybie offline. Są tylko tryby , gdzie się gra przeciwko innym graczom czyli same tryby online. To jest dla mnie szok bo kiedyś PES tak jak FIFA miał karierę menedżera i nawet bardzo fajną karierę jednego zawodnika Become a Legend, która była bardziej realistyczna niż ta w FIFA. Nie rozumiem dlaczego oni te tryby wyrzucili z gry.

Przez te ostatnie 10-12 lat to zdecydowanie największe postępy zrobił Football Manager . Pamiętam ,że już w 2014 roku miał sporo opcji taktycznych, treningowych i tych związanych ze scoutingiem a teraz ma ich nieporównywanie dużo więcej. Sam silnik meczowy może nie jest nie wiadomo jak dużo lepszy, ale nowa wersja Football Managera ,która wyjdzie za kilka miesięcy ma być rewolucyjna i będzie mieć zupełnie inny, sporo lepszy silnik meczowy.

#proevolutionsoccer #pes #efootball #fifa #footballmanager #fm #fm24
  • 1
  • Odpowiedz
@Edenes: niestety obecnie nie istnieje dobra gra piłkarska, fifa to gówno dla dzieci do #!$%@?ą na padzie 30 trików na minutę a potem strzela gola fineską z 50 metrów

pesy tak do 2019 były świetne, potem pes zamienił się w efootball czyli gówno

Jeśli chodzi o PES to co prawda widać ,że gameplay już bardziej przypomina symulator i gra bardziej stawia właśnie na raczej wolne i przemyślane budowanie akcji


ta
  • Odpowiedz