Wpis z mikrobloga

PRZED ZAZNACZENIEM ODPOWIEDZI W ANKIECIE PROSIŁBYM PRZECZYTAĆ PONIŻSZY WPIS.
Od pewnego czasu na YouTube oprócz KamboShotów publikuje własne "shoty z live" kanał pt.Boska Palma. Choć jest to konkurencja dla KamboShotów, to w sumie jestem zadowolony, bo "odwala za mnie robotę" robiąc "shoty z live”, których niekoniecznie chciałbym je robić lub akurat nie mam na nie czasu. Dzięki temu kanałowi tagowicze mogą obejrzeć "shoty z live", gdy nie ma ich na KamboShotach. Niemniej nie jestem pewien czy w swoich wpisach na Wykopie, może też na YouTube, czasem wspominać o jego filmach.
CO MNIE NIEPOKOI
To co mnie zniechęca do promowania tego kanału, to że jego twórca choć jest jednym z członków naszej tagowej społeczności to ukrywa się. Stąd nie jestem w stanie określić kim tutaj jest, jaką ma aktywność, a więc jak odnieść się do niego. Po drugie, mam podejrzenia że kanał Boskiej Palmy próbuje pozyskać widzów z kambodżańskiego uniwersum dla swoich vlogów. Rozumiem to, jeśli to będą zwykłe vlogi to okej, ale po czasie vlogi mogą zdominować kanał i poza tym niektórym może się to nie podobać. Po trzecie, Boska Palma choć nadaje nieco ponad miesiąc, już ruszył z monetyzacją swojego kanału, poprzez możliwość wspierania kanału. Wspominam o tym, bo większość tagowiczów ma do tego negatywny stosunek. W razie jakiś szerokopojętych problemów z Boską Palmą, mam zamiar odnosić się do tej ankiety. Jeśli wygra opcja NIE, dalej będzie jak dotąd.
▶ #kamboshoty ◀ | #raportzpanstwasrodka #raportzakcji
pelt - PRZED ZAZNACZENIEM ODPOWIEDZI W ANKIECIE PROSIŁBYM PRZECZYTAĆ PONIŻSZY WPIS.
O...

źródło: 1

Pobierz

CZY CHCESZ, ABY KAMBOSHOTY PROMOWAŁY KANAŁ BOSKA PALMA?

  • TAK 36.7% (33)
  • NIE 63.3% (57)

Oddanych głosów: 90

  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@KapitanTorpedal: Choć są oczekiwania wśród niektórych widzów, że z każdej transmisji będą shoty z live na KamboShotach, to nie jestem w stanie ich dostarczyć z każdego lajwa. Temu komuś, kto tworzy Boską Palmę najwyraźniej chce się. A skoro są "shoty z live", tylko nie na KamboShotach, to pytanie czy kierować część widzów oczekujących skróta z lajwa do konkurencji czy nie?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
boska palma to nie jest drugi kanał khmera vel janina?

@WarwaraBasia: Na kanale Boskiej Palmy był wpis w zakładce "społeczność", że nie nie ma nic wspólnego z "janiną"/"khmerem" i nie chce być przez niego promowany. Miałem dodać zrzut ekranu do tego komentarza, ale widzę, że wpisu już nie ma.

wolę skróty lajwów niż shoty

Masz na myśli pojedyncze shoty na Wykopie czy filmy z serii "shoty z live na KamboShotach"?
  • Odpowiedz
@pelt pojedyncze shoty.
Bardziej mnie interesuje skrót z lajwa gdy działo się coś ciekawego a nie miałam czasu/chęci oglądać. Zwłaszcza że oglądam tylko machaja lajwy regularnie a resztę Kambożuli wolę w skrócie.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
Pelt weź załóż przynajmniej buycoffee.to.

@lskx: Jestem dość zatwardziałym przeciwnikiem donejtów, więc głupio byłoby mi żebrać pieniądze, nie dając nic w zamian wspierającemu. Może kiedyś zmienię zdanie, ale dla paru groszy, nie warto.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 3
@lskx: Mam podejrzenia, że z czasem Boska Palma może przejść z materiałów o kambodżańskim uniwersum do vlogów o swoim życiu. Nie jest to, ale warto mieć to na uwadze. Na zrzucie ekranu zamieściłem komentarz spod pierszego vloga Boskiej Palmy.
pelt - @lskx: Mam podejrzenia, że z czasem Boska Palma może przejść z materiałów o ka...

źródło: 1

Pobierz
pelt - @lskx: Mam podejrzenia, że z czasem Boska Palma może przejść z materiałów o ka...
  • Odpowiedz
@pelt a ja ci odradzam monetyzacje kanału w jakikolwiek sposób kawa, donejty i inne bzdury. Jednak kanał bazuje na cudzym kontencie to raz, dwa nikt ci nigdy nie powie że przykleszczyles się dla kasy. Po prostu robisz dla funu a przede wszystki jako archiwum Uniwersum.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@WarwaraBasia:

Jednak kanał bazuje na cudzym kontencie

To w ogóle według regulaminu dyskwalifikuje KamboShoty na zarabianiu na reklamach. I w sumie jest też jakoś niemoralne. Na KamboShotach nie ma w sumie nic oryginalnego, prawie w ogóle żadnej oryginalnej wartości dodanej do tych cudzych treści. W takim przypadku nawet posiadanie zgody od autorów, nie uprawnia do zarabiania na reklamach. Może dałoby się przepchnąć na siłę monetyzację reklam, bo jakoś Billy Menadżer ją ma, choć też jest mało oryginalny ale tu przechodzimy do drugiego punktu.

nikt ci nigdy nie powie że przykleszczyles się
  • Odpowiedz