Wpis z mikrobloga

Mam problem z pralką Electrolux ładowaną od góry. Podczas wirowania zaczęła mocno hałasować, nawet bęben momentami uderzał w obudowę. Po otwarciu "drzwiczek" wszędzie było pełno kawałków osadu kamienia. Zdjąłem boczne obudowy i amortyzatory/sprężyny wyglądają ok, kamienie obciążające się nie obluzowały. Wewnętrzna część bębna wydaje mi się dość luźna, rusza się na boki. Czy to łożysko poszło czy jest inna możliwość?
#pralka #awaria #agd #electrolux #problem
  • 4
  • Odpowiedz
@Bodhistawa: jak zakręcisz bębnem to jaki jest dźwięk? Głośne szuranie? Stukanie? Jak znalazłeś resztki osadu kamienia w bębnie to w temacie Electroluxa szykuj się raczej na zakup nowej pralki.
  • Odpowiedz
  • 0
@lansvans: Dokładnie tak. Myślałem, że może to łożysko i będę w stanie je wymienić, ale jak je odkręciłem, to okazało się, że urwał się ten element, który łączy łożysko z bębnem.
  • Odpowiedz
@Bodhistawa: to jeszcze o niczym nie przesądza! W pralkach Electrolux ładowanych od góry łożyska mają zintegrowany system montażu. Nie kupujesz samego łożyska jak np. do Boscha, tylko całą "piastę". Jeżeli nie została uszkodzona kadź bębna, to zamkniesz się w 100-120 zł za części + 2-3 godziny roboty spokojnym tempem. Myślę, że ten film będzie pomocny, bo konstrukcyjnie modele ładowane od góry są bardzo podobne: https://www.youtube.com/watch?v=nzhjFddMFy8 Dodatkowo jeśli nazbierało się tyle kamienia,
lansvans - @Bodhistawa: to jeszcze o niczym nie przesądza! W pralkach Electrolux łado...

źródło: Firefox_Screenshot_2024-05-28T23-27-45.418Z

Pobierz
  • Odpowiedz