Wpis z mikrobloga

mirasy mam pytanie. Chcialbym zaczac trenowac sztuke walki - tylko problem ze nie wiem jaka konkretnie i czy nie jestem juz za stary na przygode z tym [ 25.5 wiosny ] Myslalem nad karate lub kung fu jednak nie orientowalem sie czy to jest dostepne w miescie #kielce . Niby jak sie chce to i wiek nie przeszkoda jednak jak by sie to mialo w praktyce ?

#sztukiwalki #karate #kung #pytanie #kiciochpyta #cozrobic
  • 14
  • Odpowiedz
@pavulonik: zdecydowanie poprawa kondycji sylwetki i ruch dla zdrowia bo mam problem ze zbym wysokim cholesterolem [ w mojej rodzinie kazdy ma z nim problem ]
  • Odpowiedz
@Baczy: 25,5 wiosny i za stary? z takim podejściem nic więcej w życiu już nie rób :). ja zaczynałem w podobnym wieku, przerwałem z niestety wymuszonego powodu, ale wspominam niesamowicie pozytywnie i żałuję, że już tego nie robię. na 15 osób które miałem w grupie byłem najmłodszy, a wszyscy zaczynali zdecydowanie później, niż 25.5. a chodziłem na seido karate.
  • Odpowiedz
@Baczy: pomyśl o muay-thai - bardzo dobrze rozwija sylwetke i kondycje, co więcej, będziesz rozciągnięty bardziej niż kiedykolwiek - oczywiście nie licz na szyb kie i łatwe efekty ;)
  • Odpowiedz
@Baczy: Tak jak reszta polecam muay thai. Ruszasz do grupy początkującej i nawet bez wcześniejszego obycia nie będziesz za bardzo odstawał. Każdy przecież kiedyś zaczynał.
  • Odpowiedz
@Baczy: Niestety nikt kto nie trenował wczesniej nie poradzi sobie na treningu. Wszystcy trenujacy SW sa po reinkarnacji ;) Btw polecam BJJ. Mamy w scyzorykowie cztery "szkoły".
  • Odpowiedz
@batmanck: dzwonilem do pana co prowadzi treningi z muay thai i przedstawilem sytuacje. powiedzial ze nie ma problemow zadnych co do zaawansowania. karnet 80 pln poniedzialek sroda treningi a co najlepsze treningi na wprost mojego bloku sie odbywaja
  • Odpowiedz