Wpis z mikrobloga

Mirki wierzę w was.

Szukam nowego telefonu i mam jedno specyficzne wymaganie które ciężko spełnić.
A mianowicie systemowe nagrywanie rozmów.

Mam teraz Redmi 7 kupiony chyba z dystrybucji na chiny i jest w nim możliwość w systemie włączenia nagrywania rozmów.
A że u mnie w robocie dużo rzeczy załatwiam na telefon jest to opcja nieoceniona. Pomijając już fakt rozwiewania wątpliwości co do przebiegu rozmowy to nie muszę zapisywać notatek tylko później sobie odsł#!$%@? co udało się ustalić daty numery itp. Jest to super przydatne gdy odbieram telefon w biegu i nie mam pod ręką niczego do pisania.

Jak żona kupiła sobie Redmi 9 w salonie w Polsce to takiej opcji niema.
Wiem że są do tego aplikacje ale działają różnie a jest to dla mnie funkcja tak ważna że chciałbym aby była podstawowa.

Pytanie do was jaki telefon będzie miał taką opcje.
Budżet to około 1,5k pozostałe parametry są drugorzędne.

#xiaomi #pytaniedoeksperta #android #telefony
  • 4
  • Odpowiedz
@darandol: Xiaomi z procesorem snapdragon i wrzucenie custom romu miuipolska, ktory korzysta z dialera od xiaomi nie google i ma normalne nagrywanie rozmow.

Dziala tez ponoc wrzucenie softu z innego regionu, ale tu nie znam szczegolow.
  • Odpowiedz
@darandol: kolega wyżej ma rację. Upewnij się, że jest na procesorze Snapdragon I poczytaj o odblokowaniu bootloadera i wgraniu miuipolska/xiaomi.eu

Po wyjęciu z pudełka nie ma szans na taką funkcję, unia zakazała
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze: @k__d

Ok czyli Unia chce mi zabrać wolność. No dobra zmiana romu to zazwyczaj z tego co pamiętam strata gwarancji ale to mała bolączka.

Dawno się już nie bawiłem w zmianę ROMu ale pewnie wiele się to zmienia.

A tak z ciekawości. Dlaczego Snapdragon?
A gdybym kupił z dystrybucji na chiny to rozumiem loteria.
  • Odpowiedz
@darandol: Zmiana romu w PL nei powoduje utraty gwarancji w xiaomi wiec ze spokojem.

A snapdragon bo xiaomi.eu (to to samo co miuipolska) powstaje na niego masowo i bez problemow. Z procesorami mediateka sa troche wieksze heheszki i zabawa i ktos kto klei romy na modele z mediatekiem, rzada zaplaty za swoj czas. Czyli tylko oplacajac patronite masz opcje downloadu.
  • Odpowiedz