Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie ze moi weseli koledzy z zespołu podp*** Product Ownera że za mało tasków tworzy i nie ma co robić. W swoim niewolniczym mindsecie bali się ze zostaną obciążeni brakiem postępów rozwoju produktu XD. Mówiłem: nie ruszać , nie wasza sprawa, piszcie testy, jest masa refaktorow, security można podciągnąć. Nie, obsmarowywali go na prawo i lewo.. No i teraz: PO dostał ostry coaching od swojego managementu, roboty coraz więcej, sprawdzanko progressu co dzień. Najgorszego opeirdalacza zdejmują z projektu (pójdzie sobie do spokojniejszego, ta firma nie wywala) #pracait . Mentalność polskiego niewolnika. Nienawidzę was polskie robaki, macie chłopski mindset i nadajecie się wyłącznie do robienia na czyjeś wysokie marże.
  • 11
  • Odpowiedz
  • 32
@Wegrzynski ale to psi obowiązek biznesu jak produkt rozwija. My dostajemy goal, storki i jazda. A jak nie ma guidance to dbamy o security, testy, cornercasy. A nie eskalujemy PO żeby się dowiedział ze zespół narzeka ze go nie cisna
  • Odpowiedz
  • 64
@fiir: takiego raka juz dawno nie slyszalem, zeby zakladac sobie petle na szyje i kopac krzeselko na ktorym sie stoi
  • Odpowiedz
@fiir: Ty się śmiejesz, a prawda jest taka, że każdy informatyk na wykopie ci powie, że jest kryzys w branży. Czy tak trudno zrozumieć, że nie chcą się przez 2 lata zasiedzieć, bo potem nie znajdą już pracy?
  • Odpowiedz
@DragonBreath: zasiedzieć? Jak za dużo wolnego czasu, kolega napisał, refaktor, testy itd. A jak nie to robić sobie kursy/klepać projekciki do szuflady


@xxdakee: xDDDD będziesz klepał refaktor i testy 6 miesięcy i twój skill K8S/AWS leci do kosza

Projekty do szuflady? Powodzenia, weź odwzoruj mi projekt gdzie mam 100k requestów na sekunde i muszę szukąć waskich gardeł w mikroserwisach i lambdach

Od pewnego stopnia zaawansowania (powyżej juniora) projekty do szuflady
  • Odpowiedz
  • 0
@fiir
To może być dla Ciebie szokiem, ale jesteś jednym z tych korpo-szczurów bro. Dziwny język, dziwne stanowiska...
Niemniej gratulacje za akt buntu, niedługo dostaniesz upomnienie za rozpięty najwyższy guzik koszuli i się skończy Kids Day Notty Zorro Anetka Offensive PEGI 8 Bigott Unknown Product Who Cares Not Cool Areczku ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek:

twój skill K8S/AWS leci do kosza


xD

Powodzenia, weź odwzoruj mi projekt gdzie mam 100k requestów na sekunde i muszę szukąć waskich gardeł w mikroserwisach


https://github.com/JoeDog/siege ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

i lambdach


xD

optymalizować koszt usług AWS by klient jak najmniej bulił.


xD

o #!$%@? dawno takich dobrych wysrywów nie czytałem xD
  • Odpowiedz
Ty się śmiejesz, a prawda jest taka, że każdy informatyk na wykopie ci powie, że jest kryzys w branży. Czy tak trudno zrozumieć, że nie chcą się przez 2 lata zasiedzieć, bo potem nie znajdą już pracy?


@DragonBreath: Przecież #!$%@? się w pracy to najlepszy sposób, żeby zdobyć nowe skille i jeszcze ci za to zapłacą XD

Poza tym może i każdy informatyk na wykopie tak powie, ale 80% z nich
  • Odpowiedz
@pankalmar: widocznie pracujesz w jakimś gównianym PHP Legacy na monolitach xD

jakbyś zobaczył jakie w pracy mam struktury funkcji w step-functions i miał to debugować to byś sie zesrał a nie zrobił. A sprinty to dwu-tygodniowe deadliny, kilka razy nie dowieziesz na czas i masz dyscyplinarke
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Po pierwsze monolity to nie legacy, a mikroserwisy to nie jest silver bullet (monolit nie wyklucza wielu usług btw.)
Po drugie, jak macie system napisany tak, że zesrać się a nie zdebugować, to współczuję architektury i pominiętego obervability,
  • Odpowiedz