Wpis z mikrobloga

Możecie się śmiać jak to Wykop , ale potrzebuje pomocy , chce złożyć wypowiedzenie ( moja pierwsza praca i po 4 latach chce odejść ) ale kompletnie nie wiem jak za to się zabrać , pierwszy problem pojawia się w tym , że nie mam drukarki w domu #praca
  • 23
  • Odpowiedz
@klaudiaa2105: Wypowiedzenie możesz napisać ręcznie. Weź jakiś wzór z internetu i przepisz. Tylko w dwóch kopiach. Później idziesz do przełożonego i dajesz mu jedną kopię do podpisania, a dla siebie bierzesz drugą też podpisaną. Po czterech latach masz pewnie trzy miesiące okresu wypowiedzenia.
  • Odpowiedz
pierwszy problem pojawia się w tym , że nie mam drukarki w domu


@klaudiaa2105: Jaki problem? Ja se wypowiedzenie wydrukowalem w robocie :)

Normalnie piszesz wypowiedzienie i po temacie.
Naglowek - wypowiedzenie
  • Odpowiedz
  • 0
Piszesz wypowiedzenie i myk do przełożonego. Zostaw tylko miejsce na daty. A jak dobrze pogadasz w hr to i one ci wydrukują
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: cały problem pojawia się , że chciałabym odejść jak najszybciej , a urlopu to mam chyba z 20 dni , a boję się, że nie zgodzi się na szybsze , bo nie ma ludzi , a znowu nie chce zeby walnął mi , że rzuciłam pracę, zawsze w pracy byłam mimo , że jestem młodym pracownikiem , nigdy nie byłam na l4 , zapierdzielam praktycznie 2h za darmo
  • Odpowiedz
@klaudiaa2105: Na skrocenie okresu wypowiedzenia musi sie zgodzic zarowno pracodawca jak i pracownik. Z urlopem na okresie wypowiedzenia to napisalem Ci wczesniej jak jest - moze wywalic na urlop, moze pozwolic na urlop jak i moze nie pozwolic.

Masz jeden atut w reku ale 3 miesiace to ciezko go wykorzystac. No chyba ze tak jak moj szwagier polamiesz se obojczyk na rowerze :PP

Porzucenie pracy ma sens tylko w jednym
  • Odpowiedz
@klaudiaa2105: No to przykro mi. Pozostaje okres wypowiedzenia (lub nadzieja ze pracodawca zgodzi sie na jego skrocenie)

Jest jeszcze jedna opcja. Jesli pracodawca notorycznie spoznial sie z wyplata (moze byc nawet o dzien czy o kilka - wazne ze notorycznie) to mozesz probowac rozwiazania ze skutkiem natychmiastowym ze wzgledu na niedopelnienie umowy.

Jak sie spozni raz to raczej zaden sad tego nie klepnie. Ale jak to bylo notoryczne to duza
  • Odpowiedz
@klaudiaa2105: Jeśli pracodawca jest chamem to raczej nie odpuści okresu wypowiedzenia. Masz jednak kilka opcji. Po pierwsze ugadać krótszy czas niż te trzy miesiące. Po drugie zwolnienie lekarskie. No, a jak nie chcesz iść na zwolnienie to pracujesz ileś czasu, a potem wykorzystujesz urlop do końca okresu wypowiedzenia. Pamiętaj o tym, że przysługują ci jeszcze dwa dodatkowe dni wolne na znalezienie nowej pracy i pracodawca musi ci je dać, ale
  • Odpowiedz