Wpis z mikrobloga

#monitory #pcmasterrace #komputery

Mam obecnie monitor Dell G2724D i muszę przyznać że jest naprawdę bardzo dobry, niestety coś mu się #!$%@?ło przy panelu kontrolek, zaczęło mu nagle wyskakiwać menu na ekran, przyciski czasem nie działają itd - no po prostu będzie musiał lecieć na gwarancję aby mu pewnie wymienili albo przycisk albo czipa pod spodem. Jednak mam miejsce na jeszcze jeden monitor i zastanawiam się czy nie kupić drugiego przy okazji, który jakby się w razie okazał być do dupy to zwrócić jak mi oddadzą Della, a jak będzie lepszy od Della, to Dell poleci jako drugi monitor.

Co sądzicie o AOC Q27G3XMN? Bo ponoć to nowy hicior który ma prawdziwy HDR w dobrej cenie. Dodam od razu że monitor ma być do użytku mieszanego, w zasadzie tyle samo na nim robię jakieś biurowe rzeczy co i gram, więc wyspecjalizowanego pod jedno albo drugie monitora nawet nie mam po co brać. To czego się obawiam przy tym AOC to że ma ponoć flicker przy VRR, a gram w 95% na Freesync z jednoczesnym Radeon Chill i na Dellu po prostu momenty gdy FPSy sobie spadają do 70 z racji małej ilości ruchu są w 100% niezauważalne, dosłownie nie jestem w stanie powiedzieć ile mam FPS, bo wygląda jakby było non stop 120 (taki mój ulubiony refresh rate), a statystyki pokazują że mam np. średnio 80 bo Chill mu zbija FPSy gdy się mało dzieje. Jak AOC będzie mi zauważalnie flickerował w takich sytuacjach, to będzie nieużywalny z mojej perspektywy.
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
z VRR zawsze są cyrki


@ReeceWithouterpoon: Nie widzę żadnych cyrków na moim Dellu, a klatki mi #!$%@?ą w przedziale 70-120 non stop na Freesync, przy każdym ruchu myszą czy dotknięciu klawiatury. No chyba że Freesync to nie jest "ten" VRR, tylko mówimy o jakimś jeszcze innym trybie. Sam monitor jest ustawiony na 144 hz w sterowniku.
  • Odpowiedz
  • 0
zależy od gry często, u mnie w niektórych jest dyskoteka przy vrr i to nie jest wina wyświetlacza.


@ReeceWithouterpoon: No jak gra ma gównianie zaimplementowany VRR to się nic nie poradzi, ale daaaawno nie widziałem takiego problemu.
  • Odpowiedz
  • 0
a ja za każdym razem jak odpalam stellaris xD


@ReeceWithouterpoon: A to dziwne, bo ja grałem dosłownie dwa dni temu ¯\(ツ)/¯ Mam ustawione globalnie 70-120, więc to działa w każdej grze. Masz nVidię czy AMD? Może jednak ma znaczenie implementacja po stronie monitora? Bo na Dellu Freesync Premium działa niemalże jak magia, bo naprawdę nie umiem rozróżniać ile mam FPSów w danej chwili o ile nie spadają poniżej tych dolnych 70,
  • Odpowiedz