Wpis z mikrobloga

mam pytanie odnośnie nawadniania i instalacji hydroforu z pompa głębinową, kupiłem rok temu nie do końca szczelny zbiornik (500L) ale tydzień temu przy montażu udało się go jakoś zakleić, przy pierwszym uruchomieniu woda normalnie leciała na plantacje, wczoraj spróbowałem ponownie załączyć sprzęt ale zobaczyłem ze ciśnienie wynosi 0 i woda kompletnie nie chciała lecieć, mimo ze słyszę pompę jak chodzi i wyciąga w górę, czy ciśnienie tak bardzo ma znaczenie przy takim czymś?

#pytanie #nawadnianie #hydraulika
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P pompa glebinowa belardi 4f13 jak dobrze pamietam nazwe, na wyjsciu jak trzymam reke czuje jak pompuje do zbiornika ale dalej nie idzie.. Plus przy wlaczeniu widac po wszystkim ze sie załącza
  • Odpowiedz
@FortresMaximus: możesz wytłumaczyć co wspólnego ma ten zbiornik i pompa bo nie bardzo rozumiem? Wyjaśnienie zależności między zbiornikiem a plantacją też by się przydało. Po co w ogóle o tym zbiorniku wspomniałeś, do czego on służy?
  • Odpowiedz
na wyjsciu jak trzymam reke czuje jak pompuje


@FortresMaximus: w sensie, że czujesz podmuch powietrza z odkręconej rury? Czy wibracje świadczące o tym, że woda jest pompowana?
Pierwsze by świadczyło o tym, że pompa pracuje na sucho nad lustrem wody i zapewne już ją trafił szlag, drugie, że nie ma "siły" nabić zbiornika.
Jaka to pompa, jedno czy trójfazowa?
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P to jest pompa trojfazowa wsadzona na 17 metrów bo studnia zostala wybita na 27.5 przy pracy jaka ona miała nie jest mozliwym praca na sucho. Bardziej zakladam wibracje ze pompuje wode do zbiornika, ale jak chce ze zbiornika puscic dalek to nie leci i mam zagwozdke co jest
  • Odpowiedz