Wpis z mikrobloga

OC i AC oprócz ubezpieczenia od kradzieży, szyb i lawety?


@Vukosky123: Kradzież masz w AC, szyby też masz w AC, ale można też osobno ubezpieczyć, ale zamienniki (no w PZU jest opcja na oryginały ale droga), a część firm i tak nadal szkodę z szyb raportuje jako szkodę z AC :)

Holowanie jak na moje to podstawa, na nowe auto zarobisz, szybę wymienisz, ale jak o 3 w nocy staniesz gdzieś
  • Odpowiedz
@Vukosky123: nie warto brać na szyby bo to tylko na zamiennikach (w pzu nawet gdy oryginał jest tańszy xDDD) w januszexpol, w dodatku dla innych ubezpieczalni niż twoja będzie to widoczne jako zwykła szkoda

Z rzeczy najbardziej przydatnych to oczywiście dobry assistance
  • Odpowiedz
w dodatku dla innych ubezpieczalni niż twoja będzie to widoczne jako zwykła szkoda


@assninja: Napisałem przecież że tylko część firm tak robi, około połowa rynku, a reszta firm się wycwaniło i traktują wymianę szyby jako usługa kompletna assistance, czego nie muszą zgłaszać jako szkoda z ,,szyb".
  • Odpowiedz
@assninja: w pzu juz jest szyba orginal
@sayanek to nie jest "wycwanienie" tylko produkt jest w sekcji Assistance, jest to napisane w KP, wobec czego nie raportuje się do UFG szkód z tego. ale trzeba sprawdzać, niektóre TU np. Compensa mają to w sekcji tej co AC, a np. Allianz to tylko "ochrona zniżki"
  • Odpowiedz
w pzu juz jest szyba orginal


@psxx: no to kurde miałem pecha bo dosłownie 3 tygodnie temu jeszcze chcieli mi wcisnąć zamiennik do auta na gwarancji

zamiennik który kosztuje więcej niż oryginał
  • Odpowiedz
@PiotrFr: na to w PZU nie, ale inne firmy będą widziały szkodę z AC

za samą róznicę na drugim aucie za ubezpieczenie, rok temu 6k w tym roku 3k kupiłem 3/4 nowej oryginalnej szyby w autoryzowanym body shopie tesli xD

swoją drogą nie mam pojęcia skąd aż taki spadek składki ale nie narzekam
  • Odpowiedz
@assninja: musisz mieć to w polisie. szyby oryginalne są już w sprzedaży od 11.2023, niebawem dołączyła także ergo hestia i generali. jest tam wybór - zamiennik lub oryginał, wybierasz wariant przy zawarciu polisy.
szkoda z szyb w tych TU nie jest rejestrowana.
jeśli wymienili Ci szybę z AC - szkoda jest rejestrowana i widzi ją każde TU
"zwyżka" idzie na wszystkie, przy czym najbardziej na tym po szkodzie ją widać; jak
  • Odpowiedz