Wpis z mikrobloga

#gielda #przegranko100k

pamiętacie jak Przemysław Gerschmann robił analizę fundamentalną Aquatech i wyszło mu że spoko spółka? ja byłem wtedy świeżakiem i to był mój pierwszy kontakt z bananową. to dzisiaj moja (nie pierwsza) analiza tej perełki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ex firma Wojciecha Babińskiego AQT WATER pięknie się (ro)zwija XD nie wiem co mnie podkusiło zajrzeć w raporty, kilka smaczków:
- raport za Q1 2024 ma #!$%@? już nawet na stronie tytułowej bo napisane jest "2023" XD
- liczba pracowników od poprzedniego kwartału 11 -> 3,33 XD
- przychody ze sprzedaży już mniej więcej na takim poziomie jak u mnie, czyli jak na spółkę notowaną mamy już osiągnięcie "wydmuszka" XD
- ale za to #!$%@? 3,3 mln zł zwrotu dotacji wraz z odsetkami i to jeszcze z programu pamiętającego Pana Wojtka (lata 2014-2020)
- spółka zakończyła rok 2023 stratą netto w wysokości 6 255 566,58 zł, prawie 2x wyższą niż kapitalizacja XD

"w związku ze spadkiem na rentowności Spółki i jej sprzedaży Zarząd Spółki podjął decyzję o redukcji poziomu produkcji własnej oraz zwiększeniu nacisku w działalności operacyjnej na obszar współpracy ze start-up'ami w sektorze nowych technologii z branży green-tech. Ponadto, Zarząd zamierza wzmocnić działalność w obszarze nabywania aktywów o potencjale ekologicznym, poprzez aktywne inwestowanie w tym zakresie. Działanie to wpisuje się w przyjętą we wrześniu 2022 roku strategię Spółki i w perspektywie długofalowej ma budować wartość Spółki.

- rozumiecie to? jest know-how, patenty, maszyny, paaaanie na ch## produkować te baniaki na wodę, potem to sprzedawać trzeba, męcząca sprawa, zamiast tego, będziemy inwestować w startupy z tokenami w dubaju od Pana Pawluka
- wisienką na torcie jest "multiprezes"
- a i jeszcze siedziba Stare Kupiski, ul. Łomżyńska 102, mem z najmanem "Ludzie przecież tu nikogo nie ma" XD
- na karę o wysokości kapitalizacji spółki kurs już nawet nie zareagował XD wyj##ane XD

podsumowanie: ja pier##lę xD mieli zamieniać wodę w ropę czy tam na odwrót, a tu już nikt nawet nie próbuje udawać XD

affairz - #gielda #przegranko100k

pamiętacie jak Przemysław Gerschmann robił analizę...

źródło: wojciech-babinski

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@affairz: to z new connecta spółka, zwanego przez wykładowce na moim uniwerku, Śmietnikiem europy ? xD
Tam to potrafiono robic IPO spółek "handlowych" co to miały majątek w postaci 3 kiosków xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Frank_Parker: @Wiktor426 @wuwuzela1: tylko kiedyś to nie był krzak. gównofirma, ale rozwijająca się, nie krzak. idę o zakład, że gdyby ta spółka nie zrobiła nigdy emisji i rosła sobie organicznie (i babiński nie zrobił skoku na kasę) to dzisiaj byłaby w bardzo dobrym miejscu
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiktor426: pan prezes mając taką firmę i nie będąc notowanym na giełdzie nie miałby takiego lewara żeby odwalić takie szambo. mógłby ruchać pracowników na pensjach, podwykonawców i klientów ale to drobnica. w myśl powiedzenia "okazja czyni złodzieja" być może byłby wtedy człowiekiem relatywnie uczciwym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz