Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki spod tagu #komputery #laptopy potrzebuje dla rodziców jakiegoś laptoka, bo stary ledwo żyję.
Laptop będzie używany w domu, podpięty do monitora 24" 60ghz. Służyć ma do internetu, płatności, grania w sapera i pasjansa, do tego poczta elektroniczna, na stałe podpięta klawka i mysza po kablu.
Chciałbym żeby miał minimum 3 porty USB 2 lub wyżej do peryferii i nie mulił przy powyższych pracach teraz ale i w najbliższych 5-7 latach.
Może być 15 cali a może być i 17, skłaniał bym się bardziej do 15.
Jakie firmy brać pod uwagę? Asus, Lenovo, acer będą dobre?
Budżet max, na sztywniutko to 2k pln.
Mówimy o nowce że sklepu za gotówkę.
Możecie coś polecić?
Myślałem nad euro lub mediamarkt jeśli chodzi o zakup. Fajnie by też było, gdyby w razie czego sklep podchodził do gwarancji normalnie, jakby miało się coś wydarzyć.
Modele wskazane, linki niekoniecznie, użyje opcji szukaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
@L3gion no ja wiem ze te 5 lat to dużo, ale chodzi stricte o internet i Office, taki laptop wykorzystywany w ten sposób chyba nie powinien po 2 latach być nie obslugiwalny. W sensie obecnie używają mojego z 2008 roku i wszystko żyje oprócz tego że odpala się 20 minut. Nie wymagam dużo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@damch co masz na myśli? Jakieś przykłady? Znajdę do 2k?

Sprzet
  • Odpowiedz
@L3gion ej, Miras... Nie głupie. Dużo cache, dysk 512 I pamięć 16 zamiast 8. No nawet nawet....

Czy mamy jakiś kontrkandydatow?
A co z mini pc? Nie chce broń boże składać z części. Takie rzeczy to ja mogę ze swoją stacjonarką. Chcę kupić, postawić, podłączyć, zrobić basic config i śmigać.

Czy w takim sprzęcie po 2 latach może się coś spieprzyć? Jeśli tak to co? Bo dysk to mogę wymienić, ale w
  • Odpowiedz
taki laptop wykorzystywany w ten sposób chyba nie powinien po 2 latach być nie obslugiwalny


@pamietamfanzonuna: W budżetówkach wszystko jest robione na styk. Siadają zawiasy, siada bateria, siada układ chłodzenia, wyrabiają się porty.

Sprzet ma być typowo stacjonarny, bez noszenia i odpalania w innym miejscu niż z pokoju do pokoju by wrzucić zdjęcia z wakacji na tv.


https://www.amazon.pl/MINIS-FORUM-NAB6-procesorem-i7-12650H/dp/B0C73G6NMM?sbo=RZvfv%2F%2FHxDF%2BO5021pAnSA%3D%3D

Coś w tym stylu, pełno wersji klepią.
  • Odpowiedz
Czy mamy jakiś kontrkandydatow?


@pamietamfanzonuna: Raczej nie. W tym budżecie nic się nie wyróżnia jakością, co najwyżej dostaniesz 16GB RAM zamiast 8, albo awans z i3 do i5.

Czy w takim sprzęcie po 2 latach może się coś spieprzyć?


W każdym może. Mini PC mają lepsze chłodzenie, łatwiejszy dostęp do środka i brak mechanicznych części jak zawiasy. No i bateria nie spuchnie.
  • Odpowiedz
@pamietamfanzonuna: Za 2k to będzie rakieta miniPC(co jednocześnie może się przełożyć na wyższe temperatury czyli większe ryzyko awarii) Szukaj takich w okolicy 1K bez udziwnień a powinien trochę posłużyć.
  • Odpowiedz
@L3gion no co ja mogę.... Ja se ogarnę złożenie pc z podpowiedzią na tagu, ogarnę sobie zakupy online, czy raty 0 jeśli potrzebuje, ostatnio przyszedł ergohuman, ale starsi to trochę inna kategoria. Spróbuję namówić na mini pc i uważam że jeśli się uda to już będzie sukces. Faktycznie bardziej siedzi takie rozwiązanie, niż kolejny laptop, który będzie zbierał kurz, a i awaryjnosc mniejsza jak tak czytam, co może być moim asem w
  • Odpowiedz
@pamietamfanzonuna: Rodzicom spokojnie starczy coś z 8GB ramu i 256 ssd to powinno być tanie, żywotność idzie w górę bo teraz laptopy są tak robione że chłodzenie jest niedostateczne co sprawia że żywotność spada, dodatkowe atuty to mniejszy rozmiar i większa energooszczędność w porównaniu z laptopem na tych samych częściach, w sumie te mini PC to właśnie podzespoły laptopa tylko że bez baterii i monitora.
Ps. Pamiętaj też, że one nie
  • Odpowiedz