Wpis z mikrobloga

"Wakacje z wojskiem" dla młodych ochotników. MON kusi sporymi pieniędzmi

Ministerstwo Obrony zachęca młodych pełnoletnich Polaków do spędzenia części wakacji na 27-dniowym szkoleniu wojskowym. "Obiecuje, że każdy uczestnik otrzyma uposażenie w wysokości 6 tysięcy złotych.."

https://www.rp.pl/mundurowi/art40392581-wakacje-z-wojskiem-dla-mlodych-ochotnikow-mon-kusi-sporymi-pieniedzmi

#ukraina #wojna #rosja #wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 12
  • Odpowiedz
@Pokojowa: powinno być miesięczna wypłata + 6 tysi, wtedy bym może nawet poszedł.
Ale 6 koła to jest dużo poniżej mojej wypłaty więc realistycznie musiałbym sporo zapłacić za te "wakacje"
  • Odpowiedz
@Pokojowa: ale przeczytałem artykuł i widzę że to nie jest skierowane do takich osob jak ja.
Może kiedyś będzie taki program jak opisałem wyżej, wtedy się zastanowię
  • Odpowiedz
@xdTM: Patrz pan jaki bogol. Za 6 tys nie wstaje z łóżka. A dziś byłem na rozmowie minimalna krajowa i 20 absolwentów na jedno miejsce. Jak brałem te cv żeby przynieść kierownikowi obiektu to w głowie mi się nie mieściło że ci ludzie zaraz po studiach nie zarabiają po 10 tysięcy złotych.
  • Odpowiedz
@Triptiz: ale to jest czysta kalkulacja, jeżeli mam wypłatę ponad 6k to nie będę szedł na ćwiczenia za 6k bo za różnice w cenie mogę pojechać faktycznie wypocząć, a nie robić ćwiczenia wojskowe.
  • Odpowiedz
@xdTM: Nikt z rozumem nie będzie za 6 tysięcy złotych szedł w pierwszym szeregu jako mięso. Bo po to są te ćwiczenia żeby mieć pierwszy rzut który zginie zanim się resztę zmobilizuje i przeszkoli. Jeśli jesteś kretynem to na nie pójdziesz.
  • Odpowiedz
@xdTM: Żeby nie wysłali na front wystarczy wybić szybę na komisariacie na początku wojny. Potem już to nie pomoże bo będą brać nawet karanych jak skończą się ci z czystą kartoteką. Pozostaje łamać nogę albo rękę co pół roku.
  • Odpowiedz
@xdTM Nie wiem czy podczas tego konkretnego szkolenia tak jest ale podczas wielu innych jest możliwość wyrównania straty wynagrodzenia. Czyli pokazujesz wojsku, że zarabiasz tyle i tyle, a oni ci to później zwracają. Tylko nie wiem do jakiej wysokości zarobków to funkcjonuje
  • Odpowiedz
@Pokojowa: zajebista oferta dla młodych, po maturze na długie wakacje, więcej takich pomysłów, ale na tym portalu i tak sraka się odezwała. Mięso armatnie XD Debile z internetu, za darmo to wam ruskie boty mózgi przemieliły.
  • Odpowiedz