Wpis z mikrobloga

Witaj potężny Wykopie! Znajomy mi Was polecił jako sposób na wszelkie zło z jakim tu przychodzę. Do rzeczy.

Od jakiegoś czasu jestem nieszczęśliwym użytkownikiem nowego internetu. "Dostawcą" jest mój sąsiad. Jest to internet radiowy. Chłop wystawił u siebie jakąś antenę, założył drugą u mnie(mieszkamy jakieś 100m~~ od siebie) no i niby wszystko działa, aczkolwiek internet o 19.45 się wyłącza na 2-3 minuty, wraca, jest fajnie, za 2h znów gaśnie. (Mam wrażenie, że od rana jest lepiej niż wieczorem, natomiast bardzo zastanawia mnie ta jedna regularna godzina "19.45"). Router to Totolink x5000r. Sąsiad kazał także "pingować" cały czas połączenie z routerem/anetną i czymś tam jeszcze, czego screen załączę tutaj (screen akurat jak rozłączyło). Oddam pół duszy i rękę mojej córki, komuś, kto pomoże dla mnie w tej sprawie :(

#technologia #internet
DyzmaP - Witaj potężny Wykopie! Znajomy mi Was polecił jako sposób na wszelkie zło z ...

źródło: ping2

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
pomoże dla mnie w tej sprawie


@DyzmaP: podlasie? :)

Wygląda na to, że ten radiomost jest do dupy, bo właśie na nim zrywa połączenie. Nie wiem czemu o tej samej porze, może wtedy coś zakłócającego jest włączane, może coś dodatkowo przedziela widoczność...

PS choć zdjęcie tej córki pokaż ;)
  • Odpowiedz
@DyzmaP: przede wszystkim te anteny: co to jest, do czego i jak jest podłączone u niego i u Ciebie. Czy anteny się widzą bezpośrednio bez żadnych przeszkód po drodze, również roślinnych.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: On ściąga sygnał jakoś z tych nadajników od sieci komórkowych normalnie i nadaje swój sygnał (jest legalnym dostawcą internetu). Zatem podłączył u siebie jakąś tam antenę (nie wiem do czego, nie znam się) i ja łapię internet swoją anteną od niego (dzieli nas niecałe 100m, jest jedno małe drzewko po drodze, nie ma szans, że ma wpływ, poza tym jest przelot).
  • Odpowiedz
Zatem podłączył u siebie jakąś tam antenę (nie wiem do czego, nie znam się) i ja łapię internet swoją anteną od niego (dzieli nas niecałe 100m, jest jedno małe drzewko po drodze, nie ma szans, że ma wpływ, poza tym jest przelot).


@DyzmaP: z tego, co pokazujesz wynika, że problem jest właśnie w tym połączeniu. Jeśli gościu udostępnia ci to komercyjnie, to on powinien sprawę rozwiązać, zwłaszcza jeśli on to
  • Odpowiedz
  • 0
np. Ubiquiti Nanostation Loco)


@Jarek_P: "(np. Ubiquiti Nanostation Loco)".

Te "anteny" powiedziałem w przenośni. Dokładnie mamy zamontowane coś takiego NanoStation Loco M5. (trzeba mnie trochę dopytać, gdyż nie jestem zbyt biegły w technologii). Zdaję sobie również sprawę z tego, że on się powinien tym zająć, natomiast "naprawia" to już od 4 dni, metodą prób i błędów, no i dala nie wiadomo do końca co jest grane.... Dlatego też jestem tu....
  • Odpowiedz
@DyzmaP: a jesteś w stanie się zalogować na ten swój Loco i sprawdzić poziom sygnału, jaki odbierasz?
Generalnie na tym dystansie to powinno działać bez najmniejszego problemu, no chyba, że jednak z widocznością nie jest wcale tak dobrze.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: W tym momencie niestety nie mam tego hasła, aczkolwiek poziom sygnału był bardzo dobry. Widoczność jest 100%, jak wspomniałem, pomiędzy dwoma "Loco" jest góra 100m, oraz patyk średnicy 1cm z paroma liśćmi.
Zwróciłbym uwagę na tą regularność o 19:45...
Może to wina tego routera? Totolink x5000r
  • Odpowiedz
wróciłbym uwagę na tą regularność o 19:45...


@DyzmaP: tak, to też jest mozliwe, zwłaszcza jesli adres 192.168, który pingujesz to jest adres tego twojego routera, a nie bramy po stronie twojego znajomego. Wymień nawet na jakiś stary, byleby tylko działał i wtedy przetestuj.
generalnie rzecz jest pewnie do rozkminienia, ale na odległość i nie wiedząc, o co chodzi ciężko. Jeśli jesteś gotów zapłacić, to poszukaj lokalnie kogoś, kto te tematy
  • Odpowiedz