Wpis z mikrobloga

@krzeslo: Czyli gdyby nie dostarczył bibliografii do 4-7 kwietnia to nie ma po co przychodzić na maturę z wszystkich przedmiotów. Złożył deklarację, ale jak dobrze rozumiem wtedy będzie już nieważna?
@nomoreregrets: Nieoddanie bibliografii jest równoważne z nieprzystąpieniem do matury. Lepiej oddać cokolwiek, tak by to zaliczyli, zjawić się na egzaminie ale dostać zero, niż nie przychodzić na egzamin albo nie oddać bibliografii, bo w pierwszym przypadku nie zdajesz i masz poprawkę matury, a w drugim nie przystąpiłeś do matury i możesz ją zdać dopiero za rok.

Tak samo jeśli przyjdziesz na maturę z matmy, ale dostaniesz 0%, to masz poprawkę w
@nomoreregrets: Nie jestem nauczycielem, ale wiem że matura ustna to egzamin wewnątrzszkolny i wydaje mi się, że szkoła nie musi pisać żadnych sprawozdań z oddanych bibliografii do CKE czy czegoś w tym stylu. Jeśli z tym wyjazdem to jakaś poważna sprawa, to proponuję żeby kolega skontaktował się bezpośrednio z dyrektorem, albo nie wiem - ty z nim porozmawiaj. Mikroblog nie jest najpewniejszym źródłem informacji ;-)
@krzeslo: Wygląda na to że będzie musiał pisać podanie do dyrektora lub telefonicznie to z nim załatwić. Jest teraz w Szwecji i wróci po 10 kwietnia, więc to tylko kilka dni po terminie. Mój znajomy mi mówił że ostatecznie można oddać bibliografię na 4 tygodnie przed egzaminem, więc (jak to różnie jest z terminami matur ustnych w szkołach) to ma czas do powiedzmy 15 kwietnia. Prawda, mirko nie jest najpewniejszym źródłem,