Wpis z mikrobloga

@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: ty może masz wentylację mechaniczną spieprzoną, jest wentylacja wymuszona a może nie ma nawiewników w oknach i są szczelne. Jakoś te powietrze musi być uzupełniane i zaciąga wszelkimi szparami. Ktoś tu pisał że może nawet zaciągać przez syfon z rur odpływowych, bleeee. Speca od klimy trzeba zapytać z doświadczeniem. Ja wielkoformatowe robiłem a u mnie jest całkowicie inna bajka z klimą więc nie będę opisywał. Syfon raczej nic tu
  • Odpowiedz
@rajman: spadek jest naprawdę spory więc to na pewno nie stojąca woda

@plaisant akurat mam nakładkę kominową co jak jest większy wiatr, to robi takie podciśnienie że może zassać nawet innymi kominami. Nic z tym nie zrobię niestety, tak jest w projekcie, bez tego ciąg by z kolei był za słaby.

Co mogę zrobić? Spróbowałby na końcu rurki, na balkonie zamontować syfon, tylko jaki?
  • Odpowiedz
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: może na początek zdezynfekować? jakimś wybielaczem przelać a na próbę kilka razy? Będzie walić potem wybielaczem. Wiadro z wodą postawić na tym balkonie i włożyć tam rurkę, jeśli będzie działać to woda z wiadra będzie się powoli wylewać tylko że jak będzie mocne podciśnienie to może zassać cała wodę z wiadra i wyleci to na TV :P
  • Odpowiedz
mocne podciśnienie to może zassać cała wodę z wiadra i wyleci to na TV


@plaisant: to tak wysoko idzie w górę że nie ma szans xD

Zrobiłem prymitywny tymczasowy syfon, przez wygięcie rurki na balkonie w kształcie litery U. Jestem prawie pewien że to przez zasysanie powietrza, bo przez moment czułem z klimy dziwny przyjemny zapach i teraz do mnie doszło że to mógł być zapach kwiatków z balkonu xD
Zobaczę czy to zadziała, jak tak, to może dam jakiś bardziej fachowy syfon
  • Odpowiedz
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: nie ma za co, wiadro to dobry pomysł bo w lato woda tak szybko nie odparuje jeśli klima nie będzie działać. Daj jak największy syfon żeby tam było jak najwięcej wody. W sumie wyjedziesz gdzieś na tydzień i będzie sucho bo to balkon, lato gorąco. Z drugiej strony, z tego syfonu może później również być nieprzyjemny zapach bo będzie stojąca woda, mało sie tam przelewa jeśli klima mało pracuje
  • Odpowiedz
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: siemanko, mieliśmy podobny problem jakieś 2 lata temu w gree. Po krótkim czasie zaczęła strasznie śmierdzieć. Płyn odgrzybiajacy nic nie dał, demontaż klimy na pojedyncze elementy i się okazało, że turbina śmierdzi i uwaga nawet po wymyciu. Zgłosiliśmy to producentowi, przysłał nową turbinę i problem się skończył.
  • Odpowiedz