Wpis z mikrobloga

Przyszła kolei i na mnie Mirki: potrzebuję kilku odpowiedzi do ankiety związanej z moją pracą magisterską. Dlatego dla motywacji #rozdajo. Wygrana osoba zgarnia 100zł BLIKIEM.
Losowanie jednej osoby z plusujących ten wpis przez mirko.pro.
Dodatkowo proszę wszystkich plusujących o wypełnienie tej ankiety. Losowanie w niedzielę (19.05) o 20:00.
Ankieta jest w pełni anonimowa, wymaga zalogowania w google w celu uniknięcia spamu (zaznaczona opcja przesłania tylko jednej odpowiedzi, dane nie są zbierane - skrin poniżej).
Miło będzie jak zamieścicie potwierdzenie wypełnienia w komentarzu. Pozdro z farszem!

Link do ankiety: https://forms.gle/g4TkYserhyyW2J798

#rozdajo #ankieta #studia #magisterka #studbaza #pracadyplomowa
dudek600 - Przyszła kolei i na mnie Mirki: potrzebuję kilku odpowiedzi do ankiety zwi...

źródło: image

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: ankieta jest w pełni anonimowa, zalogowanie jest potrzebne do tego żeby udzielić tylko jednej odpowiedzi. Już raz nastawiałem makro na kasowanie 400 odpowiedzi, żeby użyć gotowych wykresów z formsa zamiast generowania z arkusza (było kilkanaście sekcji i odpowiedzi łączone między grupami respondentów więc zrobił się niezły galimatias).

Skrin dla potwierdzenia:
dudek600 - @gorzki99: ankieta jest w pełni anonimowa, zalogowanie jest potrzebne do t...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99:
wyłączam tymczasowo wymóg logowania, dopóki nie będzie spamu to tak zostawię.
poprawiłem, po zaznaczeniu przenosi do kolejnej sekcji:
1. Jeśli tak, jakiego rodzaju atak to był?
(Phishing
Malware (wirusy, trojany, ransomware)
Kradzież tożsamości
Atak DDoS)

2.
Jakie były konsekwencje tego ataku? (można zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź)
(Utrata danych
Straty finansowe
Utrata prywatności
Brak konsekwencji)

3. Czy zgłosiłeś/aś ten atak odpowiednim służbom? (np. policji, CERT Polska)
Tak
Nie

4. Jak
  • Odpowiedz
to możesz opisać jak wyglądała ta próba, przyda się jak najbardziej


@dudek600: To raczej nie do mnie to pytanie :P Ale u mnie wygladalo to tak:
Podaj adres mailowy (wymagane)
I po zakonczeniu ankiety info:
Po wybraniu wyslij twoj adres jak i wyniki zostana przeslane.

Nie daje w "" bo to nie dslowne. Ale cloue bylo takie ze jak klikne wyslij to moj adres tez poleci.
  • Odpowiedz
poprawiłem,


@gorzki99: NIe poprawiles :P

Dalej nie zdefiniowales co znaczy "ofiara ataku"

Czy to oznacza ze dostalem sms z linkiem? Czy to juz ofiara ataku?

Czy to oznacza ze w tego linka kliknalem - i dopiero wtady ofiara ataku.

Czyli dokladnie tak jak @Aramil napisal

Czy pytanie o "doświadczenie ataku" dotyczy ataków przeprowadzonych (dostałem phishing) czy udanych (kliknąłem bez wiedzy)?
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: od zmiany, o której pisałem wyżej pytanie brzmi tak:
"Czy kiedykolwiek zetknąłeś/aś się z cyberatakiem lub próbą jego przeprowadzenia? (np. phishing, malware, kradzież tożsamości)", teraz dotyczy tylko zetknięcia się, czyli takie otrzymanie sms się liczy. Brak części "ofiara" więc kolejne pytanie już nie obowiązuje.
  • Odpowiedz
to teraz kolejna sekcja pytań z komentarza wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dudek600: Nope miras. Wole byc przewrazliwiony i dmuchac na zimne. Moze dlatego jeszcze nie mam problemow :P

Dalem wyczysc formularz a mimo to dalej jest cos takiego jak picrel. Dalej moje konto gdzies tam widnieje.
Nie przekonuje mnie to co ponizej :P
gorzki99 - >to teraz kolejna sekcja pytań z komentarza wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dudek600: ...

źródło: Screenshot_42

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: to wejdź z trybu prywatnego przeglądarki, nie wiem czy przez cookies czy jak ale mi też zapamiętało odpowiedzi z rana, które przeklikałem testowo ale nie wysłałem.
  • Odpowiedz
@dudek600: Wszedlem incognito - wypelnilem - masz miec.

Ale kurla Ty z drzewek algorytmow to pale miales :)

Jesli proba ataku byl link w sms i nie dalem sie zlapac to te pytania sa bez sensu :)
Na 1 2 i 3 to wiadomo.
Ale reszta odpowiedzi to "zadne" Bo nic sie nie stalo bo nie doszlo do ataku tylko rpby ataku (semantyka bo sms na moim telefonie mozna traktowac jako
gorzki99 - @dudek600: Wszedlem incognito - wypelnilem - masz miec.

Ale kurla Ty z dr...

źródło: Screenshot_43

Pobierz
  • Odpowiedz
@dudek600: Ja ogolnie to jestem upierdliwy i lubie szukac dziury w calym - wiec nie odbieraj moich komentarzy jako atak na Ciebie.
Po prostu mi sie to nie spina :P Zle ulozone pytania. NIe masz pojecia ile razy czy to dla zabawy czy wlasnie tak jak u CIebie - dla pomocy - wchodzilemna takie roznego rodzaju ankiety. Pytania byly tak niejednoznaczne ze obojetnie co bys nie odpowiedzial to albo nie odpowiadales
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: tutaj też założenie ankiety miało być całkowicie inne - badanie jest dwustopniowe, pierwszy etap składał się z rozmowy rozeznawczej (bez zapisywania), drugi etap z ankiety jako udokumentowanie pierwszego etapu. Miałem około dziesięciu respondentów - właśnie tych ofiar, dlatego pytania były układane pod taką formę. Po konsultacji z promotorką zmieniłem zdanie i zdecydowałem się zwiększyć ilość respondentów, a przy szczegółowej analizie przypadków skupić się na tych opisanych najbardziej szczegółowo lub które
  • Odpowiedz
Dodatkowo przypominam o plusiku aby mirko.pro uwzględnił przy losowaniu


@dudek600: Nie moje podejscie Nie moj modus operandi. Jak juz pomagam to nie dla plusow czy rozdajo. Jak wczesniej wspomnialm - masz miec. Mnie to nic nie kosztuje. Ja jestem starej daty.
Swoja droga nie raz bywalo tak ze jakis mirek prosil o pomoc i bylo "place blikiem". Jakos tak sie poskladalo ze pomoglem. Zawsze pytanie bylo - gdzei wysalc blika. I
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: da się przyporządkować sekcje(drzewko) do konkretnych pytań, ale kwestia taka że musiałbym zrobić nową ankietę tym samym tracąc automatycznie wygenerowane wykresy. Dodając nowe pytania miałbym teraz luki w odpowiedziach, musiałbym szukać - a ankieta jest anonimowa - i prosić o ponowne wypełnienie jej.
Ewentualnie mógłbym przerobić aktualne pytania i dorobić do nich sekcje ale wtedy odpowiedzi, które zostały już udzielone pozostaną takie same. Problem jest taki, że google może wygenerować
  • Odpowiedz