Wpis z mikrobloga

@dawidczeta: Ale co dobrze? Dobrze, że Fico może zginie? Wręcz przeciwnie - już chodzą głosy, że to wina mediów (bo robiły nagonkę na Fica) i że trzeba im założyć kaganiec. Ostatnie, czego SMERowi trzeba, to męczennik. Do tego być może nowym premierem zostanie Kaliňák, który też jest raczej prorosyjski.
  • Odpowiedz
  • 2
@Horkheimer: To będzie więcej takich ruchów. Może słowacy się oburzą i dojdzie do obalenia rządu jak będzie bardzo źle co często widać we wschodnich państwach. Prawie jak w czasach komunistycznych gdzie rządy sowieckich pachołków potrafiły się skończyć samosądem przez obywateli mający dość takiej władzy. A jeśli zatrzymany to rzeczywiście poeta/pisarz słowacki to jest to bardzo ciekawy ruch, bo właśnie takie osoby najczęściej są mocno patriotyczne.
  • Odpowiedz
Może słowacy się oburzą i dojdzie do obalenia rządu jak będzie bardzo źle co często widać we wschodnich państwach.


@dawidczeta: Typie, Słowacy parę miesięcy temu świadomie wybrali sobie ten rząd xD oni chcą SMERu, do tego wybrali sobie prezydenta, który jest kolegą Ficy (i wywodzi się z "post-SMERu", bo opuścił partię-matkę i założył własną, ale ideologicznie idzie po podobnej linii). To tak, jakby dzisiaj był zamach na Tuska i ktoś napisałby,
  • Odpowiedz
@Horkheimer: Otóż to, już były protesty bo chciał zawłaszczać media a teraz będzie miał pełną możliwość (albo następca) aby przejąć kontrolę medialną w całym kraju. A dziennikarz niepokorny będzie musiał mieć oczy dookoła głowy bo może skończyć jak Kuciak.
  • Odpowiedz